Lalapaşa esnafı MHP diyor!

admin

MHP 1. Sıra Milletvekili Adayı Hakan Özkan’ın Lalapaşa esnafını ziyaret etti. Bu ziyaret sırasında yapmış olduğu açıklamasında; “Lalapaşa İlçe esnafını karış karış geziyoruz.. Esnafımızın bizlere göstermiş olduğu ilgi alaka bizleri son derece memnun etmiştir. Teşkilat yöneticilerimiz, esnaf ve vatandaşlarla bir araya geldik. Halkın teveccühüyle karşılaşan MHP’liler esnafın sorunlarının çözüme kavuşturulması için kendilerine halk tarafından yetki verildiğinde ellerinden geleni yapacaklarını söyledi. Çalışmalarının dur durak bilmeden devam edeceğini belirten MHP Milletvekili Adayı Hakan Özkan esnafa Cumhur İttifakı’nı ve MHP’nin esnafla ilgili plan ve programlarını anlatıyoruz. Ekonominin ve toplumsal yapının temelini oluşturan esnaf ve sanatkâr kesimi güçlendirilerek faaliyetlerine dinamizm kazandırılabilecektir. Ekonomide rekabet sağlanarak tekelci oluşumların önlenmesi, istihdam yaratılması, gelir dağılımındaki dengesizliklerin giderilmesi, yeni girişimcilerin ekonomiye kazandırılması, sosyal barışın korunması, bölgeler arası dengesizliklerin giderilmesi ve yerel potansiyelin harekete geçirilmesi amacıyla esnaf ve sanatkâr kesiminin faaliyetleri desteklenecektir. Bu amaçla, istihdamı da artıracak kredi, vergi, prim ve benzeri teşvikler verilmelidir. Esnaf ve sanatkârımızı yok olma tehlikesiyle karşı karşıya bırakan AVM ve büyük market zincirlerinin şehir merkezinde şube aç- maları adil rekabet şartlarını bozmayacak şekilde kurallara bağlan-malıdır. Ayrıca, haksız rekabet şartları oluşturarak küçük esnafa iş fırsatı bırakmayan belediye işletmeciliği yeniden düzenlenmelidir. Esnaf ve sanatkârların KOSGEB kredi ve desteklerinden etkin bir şekilde yararlanabilmesi için sadece esnaf ve sanatkârlara özgü programlar uygulamaya konulmalıdır. Kamyon, otobüs, dolmuş, taksi ve servis hizmeti veren şoför esnafı, alacağı araç ve kullanacağı yakıta ilişkin verginin farklılaştırılması suretiyle desteklenmeli, rekabet imkanı sağlanmalı ve ayrıca şoför esnafına fiilî hizmet zammı verilmelidir.

Ziyaret ettiğimiz esnafların sorunlarını ve isteklerini dinliyoruz. Gerekli notları alıp, şimdiden çalışmalara başlayacağız. MHP olarak halkın içindeyiz ve içinde olacağız. Halkımızın, esnafımızın sesini dinliyoruz dedi. Halkın büyük teveccühüyle karşılaşan MHP heyeti, sıkmadık el çalmadık kapı bırakmayacaklarını söyledi. 24 Haziran’da Lalapaşa İlçesi olarak, Milletvekili çıkarmamız için büyük katkı sağlayacağız. Nasıl ki; 2014 yılında Lalapaşa İlçemizde Belediye Başkanlığını kazandık.. 24 Haziran’da Milletvekilliğini kazanacağız diyerek sözlerini tamamladı.

 94 total views,  2 views today

Next Post

İYİ PARTİ Milletvekili Aday Tanıtım Töreni ve İftar Yemeği

İYİ Parti Edirne Milletvekili Aday Tanıtım töreni ve İftar yemeği büyük bir katılımla gerçekleşti. 27 Mayıs 2018 Pazar günü düzenlenen Aday Tanıtım töreni ve iftar yemeğine Milletvekili Adayları, Mehmet Akalın, Orhan Çakırlar, Dilek Kırmızı, İsmet Ersöz, İl Başkanı Av. Mete Türkay, Demokrat Parti İl Başkanı İbrahim Özyılmaz,  İlçe Başkanları, İl […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp