Lalapaşa festivali hazırlıkları devam ediyor

admin

Bu yıl 19.su yapılacak Lalapaşa Festivali hazırlıkları son aşamaya geldi.

20 Ağustos Perşembe gönü başlayınca festivalde ilk olarak saat 11.00’de törene katılan protokol Atatürk Anıtına çelek konulacak. Ardından saygı duruşu ve İstiklal Marşı okunacak.saat11.30 da Edirne Belediye Bandosu gösteri yapacak.

Lalapaşa festivali hazırlıkları devam ediyor (1)

 

 

 

 

 

 

 

Aynı gün saat 12.00 de Lalapaşa Belediyesi Halk Oyunları Ekibi yöresel oyunlardan oluşan gösteri yapacak.

Etkinliklerin ikinci günü olan Cuma günü Festival Davut Emin Camiinde Mevlidi Şerif, saat 15.00 de sünnet olacak çocuklar için düzenlenen sünnet alayı ile devam edecek. Aynı günün akşamı saat 21.00 de Sünnet çocukları için düzenlenen eğlence programında Lalapaşa Belediye Halk oyunları Ekibi ve Balkan Hattı Orkestrası programlarını sunacak. Yine Festival alanında Balık Tutma yarışması ve halı Saha Futbol turnuvası gerçekleştirilecek. Festivalin son gününde Festival alanında saat 21.00 de sanatçı Elif Avcı konser verecek. Aynı alanda saat 22.30’da Baha’nın konseri var. Daha sonra havai fişek gösterileri yapılacak.  Lalapaşa Belediye Başkanı Bülent Şahinşah Festivalle ilgili hazırlıkların tamamlandığını bu arada şehir için yollarda düzenleme yaptıklarını, Lalapaşa girişindeki köprü ve asfaltlanması konusunda desteklerini esirgemeyen, bu konuda yardımcı olan Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan’a yardımları nedeniyle teşekkür ettiğini belirtti.

Lalapaşa festivali hazırlıkları devam ediyor (2)

 117 total views,  2 views today

Next Post

Vali Şahin” bugüne kadar yapılan hizmetleri değerlendirdi”

            İl Gene l Meclisi toplantısının 8. Toplantısının 4. Bileşimine katılan Edirne Valisi Dursun Ali Şahin Burada yaptığı konuşmada bugün İl Genel Meclisi ile 14. Kez bir arada olmanın mutluluğu içinde olduğunu belirterek; “ Benim her zaman belirttiğim gibi İl Genel Meclisi üyelerinin ne kadar […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp