Lalapaşa Hıdırellez Şenlikleri

admin

Lalapaşa ilçesinde Belediye Başkanının önderliğinde Hıdrellez etkinliği gerçekleştirildi. İlçenin pazaryerinde yapılan etkinliğe Lalapaşa Kaymakamı Halil İbrahim Kazar Lalapaşa Belediye Başkanı Bülent Şahinşah, İlçe Emniyet Amiri, Garnizon Komutanı Jandarma Yüzbaşı Özgür Bektaş Güreş Ağası Abdullah Demirkıran, MHP İl Başkanı Gürsel Şimşek ve Kadın Kolları Başkanı Hatice Şimşek, Eski Güreş ağası ve işadamı Selami Tuncel Belediye ve il genel Meclis üyeleri ile vatandaşlar katıldı. Anneler günü nedeniyle ilçede yılın annesi seçilen Zehra Avcı ve Hayriye Özden’e Kaymakam ve Belediye Başkanı, Çiçek vererek kutladı. Daha sonra konuşan Belediye Başkanı Bülent Şahinşah, Hıdrellez şenliklerine katılanları kutlayarak başladığı konuşmasında daha sonra şunları söyledi; “Bilindiği gibi Hıdrellez şenlikleri baharın, bolluğun bereketin geldiği, sevginin gönüldeşliğin birbirlerine sevgiyle dostça bakabilmenin günü olarak anılır. Ve kutlanır. Bizde yıllardır kutlanan bu şenlikleri geleneksel hale getirerek, kutlama çabasındayız. Hıdrellezde evlerinin kapılarını açık bırakıp bereketin bolluğun gelmesini bekleyenler gibi bizim de dostluğa kardeşliğe ve barışa gönlümüz her an açık olacaktır.
Bugünün ayrı bir önemi vardır bugün aynı zamanda Anneler günüdür. Çocukları için en büyük fedakârlığı yapan varlıkları ile yaşamımıza ayrı bir renk katan, başımızın tacı olan anne olmanın en mukaddes gururunu taşıyan başta şehit annelerimiz olmak üzere tüm annelerimizin anneler gününü kutlarım dedi. Daha sonra söz alan İlçe Kaymakamı Kazar, Etkinliğe katılanları kutladı ve Anneler günün sadece bir güne sığdırılmasının doğru olmadığını anne sevgisinin sonsuza kadar sürmesi gerektiğini söyledi. Etkinliklere katılan Kobra Murat Sahneye çıkmadan önce Haber Koordinatörümüz Fikri AK’a yaptığı konuşmada, kendisinin Edirne Umurbey mahallesinde doğduğunu Edirne çocuğu olduğunu kaydederek; “7 kuşak Edirneliyiz. Senelerden beri hayalim böyle bir organizasyona katılmaktı. Önceleri romanların temsilcisi olarak bu işe başladım daha sonraları televizyonlarda program yapımcılığına soyundum.
Edirne’de yapılan Kakava şenliklerini roman etkinliklerini izleyip mutlu olurdum keşke ben de orada olsam diyordum. Allah bugünü bana nasip etti. Tüm ekibimle buradayım. Ben uzun süredir Kobra SHOW programı yapıyorum. Bu program büyük ilgi gördü 75 ödül kazandım Çeşitli isimlerle bana ödül verildi.
Romanların kralı ilan edildim. Ben bu başarımı Edirne’de doğmama borçluyum. Buradaki hayat başka biz tamamen Avrupalı bir toplumuz. Ben yıllardın Osmanlı kostümlerini dikerek romanlara destek oldum. Cemil İpekçi’nin sevgisini kazandım Bu etkinliğe beni davet ettiği için başta belediye başkanımız Şahinşah olmak üzere tüm Lalapaşalılara teşekkür ederim” dedi Kobra Murat daha sonra halkın alkışları arasında sahne aldı ve birbirinden güzel eserler sundu. Katılan misafirlere pilav ve ayran ikram edildi.

DSC_0218DSC_0198DSC_0214DSC_0215

DSC_0198DSC_0211

DSC_0197DSC_0188

DSC_0244DSC_0197

DSC_0264DSC_0251

DSC_0248DSC_0239

DSC_0237DSC_0236

DSC_0195DSC_0202

 94 total views,  2 views today

Next Post

Fem, Anafen Dershaneleri Ve Fatih Kolejinden Annelere Özel Gece

Eğitimdeki başarıları kadar, öğrenci ve velilerine yaptığı sosyal aktivitelerle de adından sık sık söz ettiren FEM ve ANAFEN DERSHANELERİ ile FATİH KOLEJİ’nin ortak düzenlediği gecede anneler Margi Otel’de bir araya geldi. Sunuculuğunu Ramazan Ümit ŞİMŞEK’in yaptığı, program, saygı duruşu ve İstiklal Marşı okunmasıyla başladı. Fem ve Anafen Dershaneleri Genel Müdürü […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp