Lalapaşa’da Çiftçiler Günü kutlandı

admin

Lalapaşa’da Çiftçiler Günü kutlandı (1)

 

 

 

 

 

 

Lalapaşa ilçesinde 14 mayıs Dünya Çiftçiler günü törenle kutlandı. Buradaki törene AK parti Edirne Milletvekili adayı Şemsettin Emir, Trakya Birlik Genel Müdürü Rafet Sezen, ve Ziraat Odası Başkan ve yöneticileri ile  çiftçiler katıldı. Ziraat Odası yöneticileri ilk olarak Atatürk Anıtına çelenk koydu. Saygı duruşu ardından İstiklal Marşı okundu. Burada bir konuşma yapan Lalapaşa Ziraat Odası Başkanı Secaattin Uygur, tarım çalışanlarını bir araya getiren bu etkinliğin Atatürk’ün de belirttiği gibi” Köylü Milletin efendisidir” sözünü hatırlatarak bu milletin efendilerine hoş geldiniz diyerek sözlerini şöyle sürdürdü; “ Bir ülkenin tarımı, gelişmişlik düzeyi ne olursa olsun yaşamsal önem taşımaktadır. İnsan yaşamının temel gereksinimi tarıma dayalıdır. Tarım ülke ekonomisi için vazgeçilmezdir.

Lalapaşa’da Çiftçiler Günü kutlandı (2)

 

 

 

 

 

 

 

Dünya’da hızlı nüfus artışı sonunda gıda kaynaklarının azalması, tarımın önemini daha da arttırmaktadır. Bireylerin dengeli ve yeterli beslenmeleri için ülkelerin tarımının geliştirilmesi gerekmektedir. Ülkenin kuruluş yıllarında tarıma önem verilmiş.  Bu konuda büyük yatırımlar yapılmıştır. Cumhuriyet’in kuruluşu ile birlikte çiftçilere büyük önem verilmiştir. Tarım sektörü verilen desteklerle belli düzeye gelmiştir. Hayvancılığımız gelişmektedir. Tüm çiftçilerimizin Dünya Çiftçiler Gününü kutlarım” dedi.  konuşmanın ardından törene katılanlar daha sonra Ziraat Odası Bahçesinde yapılan kokteyle katıldı.

Lalapaşa’da Çiftçiler Günü kutlandı (3)

 112 total views,  5 views today

Next Post

Eren "her zaman kadın üreticilerimizin yanındayız"

              ETSO’ya bağlı Edirne Kadın Girişimciler kurulunun önderliğinde gerçekleştirilen köylülerin ürünlerinin sergileneceği pazarda konuşan ETSO Meclis Başkanı Mehmet Eren, ETSO olarak her zaman kadın üreticilerinin yanında olduklarını, kadınların girişimlerini desteklediklerini kaydederek; “ Edirne’miz kadın istihdamı olarak Türkiye’de ilk sırada bulunmaktadır.         […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp