Lalapaşa’da minikler güreş şampiyonası

admin

Gençler güreş şampiyonası hakkında açıklama yapan Trakya Birlik Spor Kulübü Başkanı Ender Yücel, Kurum olarak sadece Edirne değil ilçelerde de güreş faaliyetlerini sürdürüyoruz.

Edirne güreşini alt yapıdan başlayarak, belirli bir düzeye ulaştırmak için el birliği ile çaba harcıyoruz.

Güreş sporuna önem veren gerekli katkıyı yapan büyüklerimizle birlikte, Lalapaşa’da Edirne merkez,Lalapaşa ve Süloğlu’nda güreş minik güreşçilerimiz için  okullarımız var.

Lalapaşa’da minikler  güreş şampiyonası (1)

 

 

 

 

 

 

 

 

Cumartesi günü (Bugün) saat15.00-17.00 saatleri arasında Lalapaşa spor salonunda minik güreşçilerimiz arasında bir turnuva yapılacak. Böylece minik güreşçilerimize müsabaka kabiliyetini, güreş  alışkanlığını kazandırmayı amaçlayarak aralarındaki dostluk ve kardeşliği, pekiştirmek arzusundayız.

LALAPAŞA VE  SÜLOĞLU’DA KATILACAK   

Bu müsabakaya Edirne’den minik güreşçilerimiz ile, Lalapaşa ve Süloğlu ilçelerimizden de güreşçilerimiz katılacak.

Güreşçilerimiz inşallah bu dostluk müsabakalarında çentilmence mücadele edip  birbiri ile kaynaşırlar. Bu tür müsabakalar Edirne güreşe için çok yararlı olur. Bu turnuva için bizlere destek verenler de var.

Lalapaşa’da minikler  güreş şampiyonası (2)

 

 

 

 

 

 

 

 

Gençlik ve Spor İl müdürümüz, Lalapaşa Kaymakamı, Belediye Başkanı ile Süloğlu ilçemizin Kaymakamı ve Belediye Başkanı turnuvaya katkı yapıyorlar. Süloğlu’ndan Tamer Hoca güreşçilerimizi  Lalapaşa’ya getirecek. Bu etkinliği Lalapaşa’da Turan Aslantürk  Hocamız düzenliyor, ev sahipliğini yapıyor. Bu turnuvaya milli takım hocalarımız da katılacak.

Bu etkinliğe Avrupa Şampiyonu olan Bayan güreşçimiz Yasemin Adar, yarışmalarda derece almış güreşçilerimizden Hafize Şahin de katılacak.

Bayan Milli Takım hocalarımızı da orada göreceğiz. İnşallah Edirne güreşi için yararlı olabilecek müsabakalar izleriz.

BAYAN GÜREŞ MİLLİ TAKIM MERKEZİ EDİRNE’DE  

Diğer taraftan, Edirne güreşi için çok önemli olar. Bir de şu var.  Bayan Güreş Milli Takımımızın merkezi Edirne olduğu için, Türkiye Olimpiyat hazırlık merkezi Edirne’de

Bayan mille takımımız sürekli antrenmanlarını Edirne’de yapıyor. Cumartesi günü ( Bugün) sabah Güreş Federasyonu Başkanı  Musa Aydın da Edirne’ye gelecek. Güreş Milli Takımımızı ziyaret edip takımımızla bir kahvaltı edecekler.

İşleri yoğun olduğu için, Edirne’de kalamayacaklar. Bu ziyaretleri ile Edirne güreşine gereken önemin verildiğin göstermiş olduk. İnşallah Kırkpınar’da Edirne güreşi daha iyi duruma gelir.

Bu  büyük güreş organizasyonunda alt yapı hocalarımız ve bütün kurumlarımızla ve güreşe gönül veren halkımızın da desteği ile inşallah Edirne’ye yakışacak hizmeti vereceğiz” dedi

 

 

 

 77 total views,  5 views today

Next Post

Güzel günler göreceğiz çocuklar!

          Ünlü şairimiz Nazım Hikmet’in aynı adı taşıyan şiirinin dizelerinde  belirttiği gibi , “ Güzel günler göreceğiz çocuklar-Güzel ve güneşli günler göreceğiz” sözleri ile başlayıp  huzurlu, mutlu gelecek günlerin özlemini  vurgulayan  şiirinde belirttiği, özlem duygularını  bugün için de arzuluyoruz. Gerçekten bugün için toplumun olmazsa olmaz beklentisi Nazım’ın da şiirinde vurguladığı […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp