Liselerde Tablet Bilgisayarlı Eğitim Dönemi

admin

Eğitimde ‘Fatih’ projesi kapsamında Edirne’de altyapı çalışmaları tamamlanan 3 lisede öğrenim gören 505 dokuzuncu sınıf öğrencisine tablet bilgisayar dağıtıldı. İlhami Ertem Lisesi’nde yapılan tablet bilgisayar dağıtım töreninde konuşan Vali Hasan Duruer, “Türkiye’nin ve gençlerin istikbali çok parlak. Çağdaşlık ancak bu şekilde olur” dedi.

Eğitimde fırsat eşitliğini sağlamak ve okullardaki teknolojiyi iyileştirmek adına Milli Eğitim Bakanlığı tarafından başlatılan ‘Fatih’ projesi kapsamında Edirne merkezde eğitim veren Güzel Sanatlar ve Spor Lisesi, Yıldırım Beyazıt Anadolu Lisesi ve İlhami Ertem Anadolu Liselerinde okuyan dokuzuncu sınıf öğrencilerine tablet bilgisayar dağıtıldı. Vali Hasan Duruer’in yanı sıra İl Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Özcan’ın da katılımıyla İlhami Ertem Lisesi’nde yapılan törende öğretmenler de klavyeli tablet bilgisayar verildi.

Vali Duruer: Çağdaşlık Ancak Bu Şekilde Olur

Öğrencilere tablet bilgisayar dağıtımı öncesi kısa bir açıklama yapan Vali Hasan Duruer, Fatih Projesi kapsamında öğrencilere tablet dağıtmaya başladıklarını ifade etti. Bilişim Teknolojileri araçlarının öğrenme sürecinde daha fazla duyu organına hitap edecek şekilde derslerde etkin kullanımını sağlamak amacıyla öğrenci ve öğretmenlere tablet dağıtıldığını ifade eden Duruer, “Türkiye’nin ve gençlerin istikbali çok parlak. Çağdaşlık ancak bu şekilde olur” dedi. Vali Duruer, imkânlar ölçüsünde bütün öğrencilere tablet bilgisayar dağıtacaklarını söyledi.

505 Öğrenciye Kalemli, 144 Öğretmene Klavyeli Tablet Dağıtıldı

İl Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Özcan ise tablet bilgisayar dağıtımını öncelikli olarak pilot il ve okullarda uyguladıklarını ifade ederek, “İlk etapta Edirne merkezde eğitim veren 3 lisemizde toplam 505 öğrenci ve 114 öğretmenimize tablet bilgisayar dağıtıyoruz. Öğrencilerimize kalemli tablet, öğretmenlerimize ise klavyeli tablet veriyoruz” dedi.

Yapılan konuşmaların ardından Vali Duruer tarafından öğrencilere tablet bilgisayarlar dağıtımı yapıldı. Öğrencilerle kısa bir süre sohbet eden Vali Duruer daha sonra okulda birtakım incelemelerde bulundu.AW000321

 234 total views,  5 views today

Next Post

Rektör Yörük Gazetemize Açıklamalarda Bulundu

Edirne Ajans sahibi Necmi Engin, Haber Müdürü Fikri Yalın Ve gazetemiz muhabirlerinden Anıl Zengin T.Üniversitesi Rektörü Prof Dr Yener Yörük’ü makamında ziyaret etti. Rektör YÖRÜK burada gazetemize yaptığı özel açıklamada; ‘’İleriye yönelik daha güçlü adımlar atmak için balkan devletleriyle, somut iş birliği içine girmeliyiz. Mesela bunlar öğrenci, öğretim görevlisi değişimi, […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp