LİSTEM ELİMDE BEKLE BENİ 2019!

Bazen takvim yaprakları sanki birbirini kovalar gibidir. Bazen sadece akan bir zaman dilimidir. Size göre geçen zaman zalim de olabilir su gibi de akabilir. Açıkçası nasıl dediğiniz değil, nasıl geçirdiğiniz önemlidir zamanı. Ve biz istesek de istemesek de zaman geçerken yıllar birbirlerini devirir. Ve gene deviriyoruz koskoca bir yılı. Acısıyla, tatlısıyla, iyisiyle, güzeliyle…

2018 dediğim gibi herkese farklı armağanlarla geldi. Bir sürü nimetler sundu. Alacaklarımızı aldık, vereceklerimizi verdik. 2018 de diğer yıllar gibi bize aynı şeyi göstermeye çalıştı anda kalma ve anı yakalama. Kıymetini bildiysek ne mutlu bize. Azıcık bile olsa anlamamız neler neler değiştirdi kim bilir? Hayatımıza giren insanlar ve hayatımızdan çıkan insanlar hepsi bir şeyler gösterdi. Yaşanılan olaylar tecrübelerimizi artırdı. Hepsi bizi bulunduğumuz bu noktadan daha ileriye taşımak içindi. İşte tam da bu sebeple yazının başında dediğim nimetler ve armağanlar bu kısımla örtüşmektedir.

2019 kapımızda. Hepimiz bir sürü isteklerle, dileklerle, hayallerle, umutlarla bekliyoruz. Sanki gelir gelmez sihirli değneğini kullanıp değişecek sanıyoruz her şey. Lakin biz değişmeden değişmeyecek süreçler. Biz kalbimizi sonsuz sevgiye açmadan bitmeyecek korku ve endişe. Biz ayaklarımızın üzerinde durmazsak bitmeyecek güvensizlikler. Biz sorumluluklarımızı almazsak büyüyemeyeceğiz. Ve tabii ki biz anda kalmayı öğrenmezsek zaman öylesine akıp gidecek.

Hadi gelin 2019 da köklü bir duruş sergileyelim. Kendimizin değerini hatırlayalım. Sonsuz sevgi ve şefkati hayatımıza sokalım. Etiketlemeyelim, sınırlar çizmeyelim. Olduğu gibi kabul edelim. Her günü sevgiyle kucaklayalım. Hayatımızdan bizi aşağıya çeken ne varsa uzaklaştıralım. Kendimizi geliştirelim, okuyalım, kaliteli zaman geçirelim. Her an bizim için çok değerli ve özel bunu unutmayalım.

Liste gibi oldu saydığım şeyler ve daha içimden geçenler işte benim de elimde bir liste 2019 yılına bunlarla girmek istiyorum. 2019’un tüm nimetlerini, tüm güzelliklerini ve armağanlarını sevgiyle kabul ediyorum.

Harika bir yıl geçirmeniz dileklerimle. En içten sevgi ve saygılarımı sunarım.

FARKINDALIĞA GİDEN YOL…

Gülay PEKCUR KORUÇ

MESLEK BELGELİ PROFESYONEL KOÇ

İSMOLOJİ VE NÜMEROLOJİ UZMANI

gulaykoruc@hotmail.com

 

 243 total views,  2 views today

Next Post

Koray Uymaz 2019’a Hastanede girdi.

AK Parti Edirne Belediye Başkan Adayı 2019 yılının ilk dakikalarında da ziyaretlerine devam etti.  2018 yılı boyunca  Edirne’nin her  mahallesi, her sokağı ve bütün işyerlerini ziyaret eden Edirne’nin sevilen İsmi AK Parti Edirne Belediye Başkan Adayı Av. Koray Uymaz,  Eşi ve Arzu Doğan Uymaz ile birlikte 2019 yılına seçim çalışmalarına […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp