LOKANTACILAR ODALARI’NIN PROJESİ BAŞLADI.

admin

 

fotoğraf

 

       Edirne Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Avrupa Birliği bürosu tarafından hazırlanan ve yürütülen, Avrupa  Birliği Bulgaristan Türkiye IPA Sınır Ötesi İşbirliği programı kapsamında Edirne Tatlıcı Büfeci Kebap ve Lokantacılar Esnaf Odası, Keşan Lokantacılar Kahveciler ve Otelciler Esnaf Odası ile Eurointegra Derneği ortaklığında sunulan “Yiyecek ve İçecek Fuarları” isimli Avrupa Birliği projesi onaylanmıştır.

 

Yürürlüğe giren proje kapsamında proje ortakları projenin ilk toplantısını gerçekleştirdiler. Edirne ESOB ve aynı zamanda Edirne Tatlıcı Büfeci Kebap ve Lokantacılar Esnaf Odası Başkanı Emin İnağ, Keşan Lokantacılar ve Kahveciler Esnaf Odası Başkanı Hüseyin Çakmak, Edirne ESOB Genel  Sekreteri ve AB projeleri sorumlusu Özay Güngören’in katıldığı proje açılış toplantısında proje kapsamında yapılacak faaliyetlerin planlaması yapıldı.

 

Proje kapsamında gıda ithalat ve ihracatı konusunda Edirne ESOB bünyesinde kurulacak destek ofisinde tüm ticaret erbaplarına gıda ithalat ve ihracatı konusunda destek sağlanacak. Ayrıca proje kapsamında düzenlenecek eğitimler ve işyeri ziyaretleri ile iki bölgede gıda sektöründe faaliyet gösteren işletmelerin işbirliği alanlarının geliştirilmesi hedeflenmekte.

 

Emin İnağ “Bir Proje Daha Hazırlıyoruz.”

 

Edirne Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Emin İnağ Avrupa Birliği Bulgaristan-Türkiye IPA Sınır Ötesi İşbirliği Programı kapsamında bir proje daha hazırladıklarını söyledi. İnağ “Halihazırda yürüttüğümüz 3 proje bulunmakta. Edirne ESOB olarak 3.teklif çağrısına da bir proje sunmaya karar verdik. AB Büromuz proje ile ilgili çalışmalarını bitirmek üzere. Sunacağımız bu proje lokantalarda çalışan garsonlarımızın eğitimlerine yönelik olacak Edirne ve Kırklareli illerini kapsayan projemiz eğitim ağırlıklı olacak” dedi.

 

 194 total views,  2 views today

Next Post

Gürsel Tekin’den Roman Çifte 100 TL

  Cumhuriyet Halk Evleri’nin açılışını gerçekleştirmek üzere Edirne’ye gelen CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, düğün hazırlığındaki Roman çifte 100 TL taktı. Açılışını yaptığı Cumhuriyet Halk Evleri Edirne Şubesi’nde açıklamalarda bulunan CHP Genel Başkan Yardımcısı Tekin, Amerika’nın Sarai Sierra’ya nasıl sahip çıktığını örnek göstererek, “Acaba bu ülkede kaybolan insanlarımıza sahip […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp