Lörrach ile ilişkiler her anlamda güçleniyor

admin

Edirne Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Recep Zıpkınkurt’un  Almanya’nın Lörrach kenti ziyareti sırasında davet ettiği  Lörrach  Ticaret ve Sanayi Odası’nda görevli  Uluslararası İlişkiler Genel Müdürü Dr. Uwe Bohm, İlimize gelerek Edirne Ticaret ve Sanayi Odası’nı ziyaret etti.

Lörrach ile ilişkiler her anlamda güçleniyor

 

 

 

 

 

 

 

Edirne’deki yatırım imkanlarını yerinde araştırmak ve incelemek üzere  İlimize gelen   Dr. Uwe Bohm, ETSO ziyareti esnasında  Yönetim Kurulu Başkanı Recep Zıpkınkurt ile Meclis Başkanı Mehmet Eren ve Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Cavit Duvan ile bir araya gelerek  Edirne’nin sanayi, ekonomik yapısı  ve ticari potansiyeli hakkında bilgi aldı.

Ticari işbirliği imkanlarının görüşüldüğü ziyaret esnasında Bohm’a ilimizdeki yatırım fırsatları hakkında sunum eşliğinde detaylı bir bilgilendirme gerçekleştirildi.

Zıpkınkurt, Dr. Uwe Bohm’u Edirne’de ağırlamaktan  memnuniyet duyduklarını, iki ülke arasında ticaret köprüleri kurmaya, ticari konularda iş birliği yapmaya hazır olduklarını ve yapılacak yatırımlarda her türlü desteği sağlayacaklarını ifade etti.

Bohm ETSO ziyaretinin ardından, İlimizde üretimlerini sürdüren Almanya’ya en fazla ihracat yapan tekstil  firmaları olan  Modavizyon Tekstil San. Tic A.Ş.  ile Edirne Giyim Sanayi A.Ş.  ziyaret ederek bilgi aldı.

 

 

 23 total views,  2 views today

Next Post

Edirne’de mera ıslah çalışmaları başladı

Meralarda ıslah çalışmalarında ilk uygulama Edirne Merkez köylerinden Tayakadın köyünde başladı. Islah çalışmaları ile ilgili olarak Tayakadın Köyünde  yapılan törene Edirne Valisi Dursun Ali Şahin, Tarım İl Müdürü  Orhan Sarı, Özel İdare Genel Sekreteri Muammet Öztürk Edirne Ziraat Odası Başkanı  Cengiz Yorulmaz, Tayakadın Köyü Muhtarı  Fevzi Ekmısır ile  müdür yardımcıları, […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp