Lösev Çocuklarından Edirne Belediyesine Ziyaret

admin

Edirne Belediye Başkan Yardımcısı Ertuğrul Tanrıkulu, Edirne’de ki lösemi hastası çocuk ve ailelerini meclis salonunda ağırladı.

            LÖSEV İstanbul Bölgesi Sosyal Hizmet Sorumlusu Ayşenur Sözeri ve Edirne’de yaşayan lösemi hastası çocuklar ve aileleri Lösemili Çocuklar Haftası dolayısıyla Edirne Belediyesi’ni ziyaret etti.

Lösemi hastası çocuklar ve aileleri meclis salonunda ağırlayan Belediye Başkan Yardımcısı Ertuğrul Tanrıkulu, “Edirne Belediye Başkanımız Hamdi Sedefçi’nin direktifleri doğrultusunda, bizler her zaman sizlerin yanındayız ve her zaman bu bilinçle hareket etmeye çalışıyoruz. Biz belediye olarak sosyal projelerimizi halka tanıtırız, halkımızla projenin işlerliğini kazandırarak, proje dışı yardımlarımızı da kendi içimizde gerçekleştiririz. Devletin de yapması gereken budur. Ve devletin önünde her birey eşittir. Bu nedenle sağlıkta, eğitimde kar amacı güdülmez, güdülmemelidir. Devlet hasta vatandaşına ilaç sağlamakla yükümlüdür.” diye konuştu.

            LÖSEV İstanbul Bölgesi Sosyal Hizmet Sorumlusu Ayşenur Sözeri, 25-31 Mayıs 12.Uluslararası Lösemili Çocuklar Haftası sebebiyle, ülkemizin her ilinde olduğu gibi Edirne’de çeşitli etkinlikler düzenlediklerini belirterek, “LÖSEV olarak amacımız, duygu sömürüsüne yer vermeden lösemili çocuklarımıza maddi manevi desteği sağlamak.” Diye konuştu.

Ziyaretin ardından çocuklar ve aileleri Belediye önünden başlayıp Atatürk Anıtı’nda sona erecek kortej yürüyüşü için belediyeden ayrıldılar.IMG_6232

 134 total views,  2 views today

Next Post

Beykent Okulları’ndan Şiir Yarışmasında Büyük Başarı

Edirne Beykent Okulları 7-B Sınıfı öğrencisi Delfin BOZKURT, Balkanlar Sosyal, Kültürel, Ekonomik ve Akademik İşbirliği Derneği’nin (BALKAN-DER) düzenlemiş olduğu “Balkanlar” konulu şiir yarışmasında dereceye girerek okuluna büyük sevinç yaşattı. Ekmekçizade Ahmet Paşa Kervansarayın’ da gerçekleştirilen ödül törenine Edirne Valisi Hasan DURUER, Edirne İl Milli Eğitim Müdürü Hüseyin ÖZCAN, Karadağ’ın Ankara […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp