LYS’de ilk bine giren öğrencilere ödül

admin

 

 

 

 

 

 

 

 

Edirne  Valisi Günay Özdemir  Valilik  toplantı salonunda  yaptığı basın toplantısında 2017 yılında yapılan  lise yerleştirme sınavında il bine giren 16 öğrenciyi kutladı ve ödül verdi. Bu sınavda   MF-1 puan türünde  3 MF-2  puan türünde  2 , MF  3 puan türünde  4, MF puan türünde  3, TM-1 puan türünde  4, TM  2  puan türünde  4, TM 3 puan türünde  3, TS-1 puan türünde  2, TS-2 puan türünde 4, Dil -1 puan alanında  6, Dil -2 puan türünde  1, Dil 2 puan türünde  2 olmak üzeren 38 puan türünde  16  öğrenci  ilk bin arasına  girmeyi başardı.

Öğrencilerin bu başarısı  nedeniyle  Edirne valiliği toplantı salonunda  düzenlenen toplantıya öğrenciler ve velileri Milli Eğitim Müdürü hakan Cırıt   katıldı.Y Vali Özdemir daha sonra. Gençleri tebrik ederek başladığı konuşmasında daha sonra şunları söyledi, “Edirne eğitim anlamında öğrenciler, veliler öğretmenleriyle toplum örgütleri , kamu kurum ve kuruluşlarıyla büyük bir çaba içindeler.Bu çaba sonucunda da ciddi başarılar elde ediliyor.

 

 

 

 

 

 

 

 

BAŞARIDA HERKESİ DESTEĞİ VAR

Bu sınavlarda ülke genelinde önemli bir dereceye sahibiz.Bunda öğrencilerin fedakarca çalışmaları veliler ve öğretmenlerin bu başarıya katkı yapmaları ve diğer kurumların buna desteklemelerinde ileri geliyor.

Diğer taraftan gençlerimiz sporda kültürde de gençlerimiz önemli başarılar elde ediyor.Edirne’de başarı sadece akademik başarı değildir.Bunun yanında da spor ve kültürel faaliyetlerde de  büyük başarılar mevcut.Ben gençlerimizin kabiliyetlerine göre alanlara yönelmelerinde ve bu alanda da kendilerini kanıtlamalarından ileri geliyor.

Edirne’de eskiden bu yana var olan  bu başarı halkın eğitime sahip çıkmasından kaynaklanıyor. Velilerimizin de bu başarıda büyük payları var her zaman öğrencilerin yanında yer alıyorlar.

Bu nedenle velilerimize teşekkür ediyorum. Veliler öğretmenlerimizi ve diğer görevlileri cesaretlendiriyorlar.

EDİRNE’DE OLUMSUZLUK ANLAMINDA SORUNLAR YOK    

Edirne’de olumsuzluk anlamda sorunlarla da karşı karşıya değiliz.Gençlerimiz her zaman daha iyiye daha güzele yönelmişler. Akademik başarı yanında sosyal ve kültürel alanda başarılı bir gençliğimiz var.

Bun nedenle ben Edirne’de bulunmaktan mutluyum.

Edirne Türkiye’nin en huzurlu, en güvenilen iyi kentlerimizden birisi.

Asayiş anlamında da Edirne’de hiç bir sıkıntı ile karşı karşıya kalmadık.Bu anlamda da sorun olmayan kentlerimizden birisi.tüm ailelerimizin ve gençlerimizin de bu konuda fikir birliği içinde olduklarına eminim. Edirne’de gecenin her saatinde kadın erkek herkes sokaklarda dolaşabiliyor.

Edirne’de Kimse kimsenin hayatına karışmadan bir sıkıntı yaşamadan devam eden bir yaşam biçimine sahip .

 

 

 

 

 

 

 

 

EDİRNE HALKI VATANINI BAYRAĞINI  SEVİYOR   

Edirne’de geçmişten gelen bir birikimin tezahürü olduğunu düşünüyorum. Çünkü Edirne halkı baktığımızda Avrupa’dan göç edenlerin çoğunlukta olduğu bir Avrupa kenti. Vatanını bayrağını devletini seven, Atatürk’ün kurduğu Cumhuriyete sahip çıkan gerçekten hassa olan bir bölgemiz. Bu da tarih boyunca birçok savaşların yapıldığı yer olması . Bilindiği gibi dedeleriniz burada göç ederken vatandan anavatana gelmişlerdir. Onun için bura insanı vatanın ne olduğunu ona sahip çıkmanın önemini çok iyi bilir. Sizler de bunu atalarınızdan dedelerinizden öğreniyorsunuz. Bunu da çok önemsiyorum. Akademik, sosyal kültürel başarıların ötesinde sizin dedelerinizden öğrendiğiniz   vatana millete  bayrağa sahip çıkma  anlayışının çok daha önemli olduğunu düşünüyorum.Sizler de bunu hem bulunduğunuz bölgede hem de gelecek nesillere de bunu aktaracaksınız.Bu nesilden nesle geçecek bir yaşam biçimi bu sizin yaşam biçiminiz olmuş. Bundan dolayı da sizleri kutluyorum.

SINAVDA   İL BİNE GİREN 16 ÖĞRENCİYE ÖDÜL

Edirne Valisi Günay Özdemir konuşmanın ardından   ülke genelinde yapılan  LYS  sınavında ilk bin arasında yer alan 16 öğrenciye ödülleri verildi.  Toplantı sonunda Valilik önünde toplu resim çekildi.

 190 total views,  2 views today

Next Post

UYGULANMASI ÇIK FAYDALI OLUR

     Çarşı pazarda  malını satan bazı açıkgöz satıcılar malına ilgiye artırkam için yumurda satıyorsa  öyle olmasa da köy yumurtası,doğal ürünler  el yapımı  gelenekse ürünümüz gibi gerçeği yansıtmayan  satıcı oyunlarına  Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığınca  standart getiriliyor. Tüketicilerin alışverişlerde  yanıltılmasını ean alt düzeye indirmek İçin harekete geçen  Gıda  tarım ve […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp