Macaristan’daki çiçek karnavalında Edirne ezgileri

admin

 

 

 

 

 

 

 

Edirne Belediyesi Halk Oyunları Topluluğu; Macaristan’ın Debrecen şehrinde gerçekleştirilen 48. Debrecen Çiçek Karnavalı’na katıldı. Edirne Belediyesi Halk Oyunları Topluluğu’nun; Edirne’nin ezgilerinden oluşan dans gösterisi ilgiyle izlendi.

 

 

 

 

 

 

 

Edirne Belediyesi Halk Oyunları Topluluğu, Eğitmenleri Gürkan Güzelharcan ile birlikte 17-20 Ağustos 2017 tarihleri arasında düzenlenen 48. Debrecen Çiçek Karnavalına katıldı. Karnavalda, Edirne ezgileri eşliğinde dans gösterilerini sahneleyen Edirne Belediyesi Halk Oyunları Topluluğu’nun gösterisi büyük bir ilgiyle izlendi. Macaristan’ın televizyon kanallarında canlı yayın konuğu olan ekip, ayrıca Roman Dans Gösterisi, canlı müzik ile Aşuk ve Maşuk gösterilerini de sergiledi.

 

 

 

 

 

 

 

Türkiye’den katılan tek ekip olan Edirne Belediyesi Halk Oyunları Topluluğu’nun gösterileri büyük beğendi kazandı. 48. Debrecen Çiçek Karnavalı’na ayrıca Meksika, Senegal, Amerika, Kazakistan, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, Çek Cumhuriyeti, İspanya’dan da halk dansları ekipleri katıldı.

 

 

 

 

 

 

 

8 kilometre uzunluğundaki kortej çiçeklerle süslenen arabalarla geçit yaptı. Kortej sırasında belirlenen güzergâhlarda halk oyunları topluluklarının gösterileri düzenlendi.

 

 

 

 

 

 138 total views,  2 views today

Next Post

Ağa noktayı koydu..! Ağa ile Başkan Arasına Kimse giremez

657. Kırkpınar Ağası Ahmet Çetin Gazetemize yaptığı açıklamada, Edirne belediyesinden talep ettiği bazı isteklerinin kendi adına değil Edirneliler adına olduğunu, Kamuoyunda da Sanki AĞA ile Belediye Başkanı arasında gerginlik varmış gibi kasıtlı olarak izlenim yaratılmaya çalışıldığını ifade ederek sözlerine şöyle devam etti, “ Ağalık ihalesini alırken 1 milyon 501 bin […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp