Madde bağımlılığı bilgilendirme seminerleri devam ediyor

admin

EDİRNE AJANS HABER MERKEZİ / 214 24 04 / edirneajans@hotmail.com

Edirne Emniyet Müdürlüğü koordinasyonunda ve Edirne Belediye Başkanlığı’nın desteği ile yürütülen CANSUYU projesi kapsamında Madde Bağımlılığı ile Mücadele için bilgilendirme seminerleri, velilerle devam ediyor.

madde-bağımlılığı-bilgilendirmsemineri (3)

Edirne Emniyet Müdürlüğü koordinasyonunda ve Edirne Belediyesi ile yürütülen CANSUYU projesi kapsamında, öğrencilere yönelik yapılan seminer çalışmasından sonra velilere de madde bağımlılığından çocuklarını nasıl korumaları gerektiği konusunda bilgi verildi.

madde-bağımlılığı-bilgilendirmsemineri

Edirne Emniyeti Kaçakçılık ve Organize Suçlar Müdürlüğü’nden polis memuru Hatice Barışıkdemir ve polis memuru Hasan Kudret Kaygısız ile Edirne Belediyesi Aile ve Evlilik Danışmanlığı Birimi personellerinden Uzm. Psikolojik Danışman Esra Selvi İMKB Serhat Meslek Lisesi’ni ziyaret ederek gençlerin her türlü madde ve kötü alışkanlıklardan uzak durmasının önemiyle ilgili öğrenci velilerine bilgi verdiler.

madde-bağimlılığı

Selvi; “bir kereden bir şey olmaz demek aslında çok şey olur demektir” diyerek her şeyin ilk deneme ile başladığını önemli olanın o ilk denemenin yapılmaması olduğunu anlattı. Çocukları korumanın en etkili yolunun sevgiden geçtiğini ifade ederek, gençlerin ailelerinde bulamadıkları sevgiyi dışarıda arayarak art niyetli insanların tuzağına düşebileceklerini söyledi.

madde-bağımlılığı-bilgilendirmsemineri (2)

Polis Memuru Barışıkdemir ise; gençlere arkadaşlarını iyi seçmeleri gerektiğini vurgulayarak, her türlü kaçak ürün ve bağımlılık yapan maddelerin finans kaynağının terör ve terör örgütleri olduğunu söyledi. Gençleri uyanık olmaya davet ederken, ailelere çocuklarına sahip çıkıp onları takip etmelerinin önemini vurguladı.

İMKB Serhat Meslek Lisesi öğrenci velilerinin yoğun ilgi gösterdiği seminer sonunda, okul idaresi ve öğretmenleri yapılan çalışmadan dolayı Emniyet ve Belediye personellerine teşekkür ettiler ve bu tür bilgilendirme seminerlerinin faydalı olduğunu ve devamının getirilmesini talep ettiklerini belirttiler. Ailelerde bu tür eğitiminin çok önemli olduğunu vurgulayarak teşekkür ettiler.

 210 total views,  2 views today

Next Post

Müezzinoğlu, Balkanlı gazetecileri kabul etti

EDİRNE AJANS HABER MERKEZİ / 214 24 04 / edirneajans@hotmail.com Sağlık Bakanı Dr. Mehmet Müezzinoğlu, Başbakanlık Basın – Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü’nün düzenlediği eğitim programına katılmak için Türkiye’de bulunan Balkanlı Türk gazetecileri kabul etti. Sağlık Bakanlığı Merkez Binası’nda yapılan görüşmede yer alan gazetecilerle teker teker tanışan Bakan Dr. Müezzinoğlu, […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp