Madde bağımlılığıve zararlı alışkanlıklarla mücadele

admin

            Edirne Yeşilay Şubesinden “Madde Bağımlılığı ve Zararlı Alışkanlıklar ile Mücadele” Eğitimi yapıldı.

            Türkiye Yeşilay Cemiyeti Edirne Şubesi tarafından, Edirne Trakya Romanları Eğitim, Geliştirme ve Kültür Araştırma Derneği konferans salonunda; Dezavantajlı Mahallelerde yaşayan roman çocuklara yönelik olarak “Madde bağımlılığı ve Zararlı Alışkanlıklar ile Mücadele” Eğitimi düzenlendi.

????????????????????????????????????

 

 

Edirne Yeşilay Şubesi başkanı Sebahattin BİLGİÇ tarafından organize edilen ve Trakya Romanları Eğitim, Geliştirme ve Kültür Araştırma Derneği başkanı Çetin ÖRS’ün katkıları ile boş vakitlerini sosyal ve kültürel açıdan geliştirmek isteyen, dezavantajlı mahallelerde yaşayan çocuklara yönelik verilen “Madde bağımlılığı ve Zararlı Alışkanlıklar ile Mücadele” Eğitimi çocukların etkin katılımı ile Eğitimci Emrah CEYLAN’ın anlatımı ile gerçekleşti.

Eğitimde; Madde Bağımlılığı, Madde Bağımlılığı Hakkında İstatistiki Bilgiler, Tütün Ürünleri ve Zararları, Alkol Ürünleri ve Zararları, Uyuşturucu Ürünleri ve Zararları, Basında yayınlanan madde bağımlılığından kaynaklı haberler, Madde Bağımlılığının sosyal, fiziksel ve psikolojik yönden zararları, Zararlı ürün kullanımının ülkeye, topluma, aileye ve bireye karşı oluşturduğu olumsuzluklar ve çözüm yolları konuları üzerine duruldu.

Madde bağımlılığıve zararlı alışkanlıklarla mücadele (1)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Trakya Roman Eğitim, Geliştirme ve Kültür Araştırma Derneği Başkan Yardımcısı Ramazan ÖZGÖZTAK; “Derneğimizde 1 yıldır faal olarak farklı konularda, gençlerimizin ve çocuklarımızın sosyal ve kültürel açıdan gelişimlerine katkı sağlamak amaçlı eğitimler düzenlemekte. Özellikle Yeşilay Edirne Şubesi olarak düzenlenen “Madde bağımlılığı ve Zararlı Alışkanlıklar ile Mücadele” konulu eğitimin gençlerimizin ve çocuklarımızın yaşamlarına katkısı pozitif yönde, olumlu katkı sağlayacaktır. Burada aldıkları eğitimi, aile fertleri ile paylaşacaklardır. Özellikle dezavantajlı mahallede yaşayan çocuklarımızın gelişimine katkı sağlayan bu eğitimler son derece önem arz etmektedir.  Eğitim üretmektir, ülke kalkınması için eğitim önemlidir. Eğitim hukukun üstünlüğünü kavratmaktır, aydınlanmaktır. Eğitim doğru kişilik oluşturmaktır. Eğitimli olan ve eğitime açık bireyler; ailesine, milletine, devletine ve ülkesine yararlı olan ve olacak bireylerdir. Ailenin ve ülkenin başarılı, topluma faydalı çocuklar yetiştirmesinde en temel yapı taşı eğitim, eğitim ve yine eğitimdir. Dernek olarak gerçekleştirdiğimiz  eğitim ve faaliyetlerde bizden desteğini esirgemeyen, eğitim camiası içerisinden gelen Belediye Başkanımız Sayın Recep GÜRKAN’a ve Bu hafta verilen “Madde bağımlılığı ve Zararlı Alışkanlıklar ile Mücadele” konusundaki eğitim için Edirne Yeşilay Şubesi başkanı sayın Sebahattin BİLGİÇ’e teşekkür ediyorum, dedi.”

????????????????????????????????????

 

 

 

Edirne Yeşilay Şubesi Başkanı Sebahattin BİLGİÇ; “Çocuklar bizim ve ülkemizin geleceğidir. Çocuklarımızın gelişimine ve eğitimine katkı sağlayacak, alanımız ile ilgili konularda bir çok Sivil Toplum Kuruluşu’nun taleplerine Edirne Yeşilay Şubesi olarak, canı gönülden katkı sağlamak için gayret gösteriyoruz. Trakya Roman Eğitim, Geliştirme ve Kültür Araştırma derneği tarafından gelen teklif üzerine “Madde bağımlılığı ve Zararlı Alışkanlıklar ile Mücadele” konusunda Dezavantajlı Mahallelerde Yaşayan çocuklarımıza yönelik olarak; Madde bağımlılığı ve Madde bağımlılığı nedenleri, sonuçları ve çözüm yolları üzerine eğitim gerçekleştirdik. Gençlerimizin ve Çocuklarımızın kötü alışkanlıklardan uzak durması, bağımlılık yapıcı maddeleri ve bu maddelerin doğurduğu sonuçları bilmesi son derece önem arz etmektedir. Burada ki çocuklarımız pırıl pırıl, hepsi başarılı ve kaliteli çocuklar, inşallah gelecekleri de güzel olacak. Bu eğitimde emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” dedi.

 94 total views,  2 views today

Next Post

Mustafa İRİŞ; "önce düzen adil olacak"

Aylık İl Divan Toplantısında konuşan Mustafa İriş; Huzur ve Saadetin temini için önce düzen “Adil” olacak. Saadet Partisi Aylık İl Divan Toplantısını İl ve İlçelerin Yönetim Kurulu Üyelerinin katılımı ile gerçekleştirdi. Toplantıda geçen ayın çalışmaları değerlendirilerek önümüzdeki ay yapılacak faaliyet ve çalışmalar üzerinde duruldu. Toplantıda açış konuşmasını yapan Ali Demirkıran, […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp