Turizm kenti Edirne’de altyapı ve çevre düzenleme çalışmaları büyük bir hızla devam ediyor. Göreve geldiği ilk günden bu yana Edirne’nin geleceğine ışık tutacak tarihi projeleri bir bir hayata geçiren Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, kamuoyunun büyük takdirini toplamaya devam ediyor. Şehrin bir çok noktasını şantiyeye çeviren Başkan Gürkan’ın en büyük hedefi Edirne’nin kanayan yarası olan Altyapıyı bitirmek. Seçime sayılı günler kala büyük bir risk alarak Altyapı çalışmalarına Belediyenin kendi imkanlarıyla başlayan Gürkan, Bu mücadeleden vazgeçmedi ve İller Bankasından Altyapı ile ilgili Krediyi onaylatıp çalışmalara tüm hızıyla devam edilmesini sağladı.

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı RECEP-GÜRKAN-AYŞEKADIN-6.jpg


Edirne’de bir çok noktada çevre düzenlemesinin de aksamadan devam etmesini sağlayan Başkan Gürkan, Başkan Yardımcısı Yaver Tetik’le birlikte Ayşekadın semtinde devam eden çalışmaları yerinde inceledi. Günün büyük bir bölümünü kentin sorunlarını yerinde inceleyip çözüm üreterek geçiren Başkan Gürkan’a Ayşekadın’da semt sakinleri de büyük ilgi gösterdi. Ayşekadın semtinde Cami önünde bulunan alanda devam eden düzenleme çalışmalarını yerinde inceleyen Başkan Gürkan, konuyla ilgili çeşitli bilgiler aldı. Gürkan daha sonra Ayşekadın’daki hemşehrileriyle bir araya gelip, onların sorunlarını dinledi.”

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı RECEP-GÜRKAN-AYŞEKADIN-4.jpg

Edirne’nin Modern bir kent havasına girmesi için yapılan çalışmaları takdir eden Edirneliler, “Başkanımız Çöp sorununu çözdü, Arıtma tesisi yaptı, “Edirne İleri Biyolojik Atık Su Arıtma Tesisi yapıldı, Çöpten elektrik üretiyor, Çanakkale’den sonra Türkiye’de En büyük şehitliğimiz yapıldı, Altyapımız yapılıyor, Nikah salonu yaptı, onu da elimizden almaya çalışıyorlar, Çevre yollarımız yapıldı, İki hastaneyi birbirine bağladı. Kaymak gibi yollarımız oldu. Yürüyüş yolları, parklar… Bu adam bugüne kadar Edirne’de yapılamayan bir çok şeyi yaptı. Onun zamanında en çok turist Edirne’ye geldi. Başkanımızdan çok memnunuz. Her zaman yanındayız.” dediler.