Makedonya Cumhuriyeti Devlet Bakanı T. Üniversitesini ziyaret etti

admin

Makedonya Cumhuriyeti Devlet Bakanı Nejdet Mustafa ve beraberindeki Makedonya Devlet Dış Danışmanı Ferki Demirol, Koçana Belediye Başkanı Ratko Dimitrovski, Vinitsa Belediye Başkanı Emil Donçev, Makedonska Kamenitsa Belediye Başkanı Darko Mitevski, Probiştip Belediye Başkanı Toni Tonevski, Veles Belediye Başkanı Slavço Çadiev, Valandova Belediye Başkanı Nikolçe Çurlinovski, Şutel TV’den Safet Raşid, Romando Mustafa, Ercan Yovanov ve Bakanlık Görevlileri Mite Mitev, Nenad Boşkov, Domçe Yovanov’dan oluşan heyet, T.Ü Rektörü Prof Dr. Yener Yörük’ü ziyaret etti. Ziyarete Edirne Roman STK Temsilcileri, Balkan Araştırma Enstitüsü Prof. Dr. Ahmet Günşen ve Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hüyesin Sarıoğlu da katıldı.

makedonya cumhuriyeti devlet bakanı t.ü'ne ziyaret (3)

Görüşmenin ardından Rektör misafir heyete öğle yemeği verdi.

makedonya cumhuriyeti devlet bakanı t.ü'ne ziyaret (2)

Görüşmenin ardından heyet Balkan Araştırma Enstitüsü’nü ve Roman Dili ve Kültürü Araştırma Enstitüsü‘nü ziyaret etti. T.Ü Rektörü, aynı zamanda Felsefe Profesörü olan Makedonya Cumhuriyeti Devlet Bakanı Nejdet Mustafa ile Roman Dili ve Kültürü Araştırmaları konusunda işbirliği olanaklarını görüştü ve konuk Bakandan Roman Dili ve Kültürü Araştırma Enstitüsü için akademik destek istedi.

makedonya cumhuriyeti devlet bakanı t.ü'ne ziyaret (1)

Makedonya Cumhuriyeti Devlet Bakanı Nejdet Mustafa,  T.Ü Rektörü Prof. Dr. Yener Yörük ve Enstitü Müdürü Prof. Dr. Ahmet Günşen Roman Dili ve Kültürü Araştırma Enstitüsü önünde Makedonya Televizyonuna röportaj verdi.

makedonya cumhuriyeti devlet bakanı t.ü'ne ziyaret

 

 

 

 175 total views,  2 views today

Next Post

Bu söz her şeyi anlatıyor

T. Üniversitesinin 2014-2015 akademik eğitim ve öğretim yılı açılış töreni, Ahiler haftası etkinliği, Edirne Şehitliğinin Temel atma töreni ile Çarşamba günü yoğun bir haber akışı vardı. Bunların ikisi rutin her yıl tekrarlanan bilinen törenlerdi. Bence bunların arasında en duygulu olanı güne damgasını vuran tören Edirne Asker Hastanesi n Şehitliğinin temel […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp