Mali Destek Programlarına Başvurular Sona Erdi

admin

Ajansa Toplam 310 Proje Başvurusu Yapıldı
Trakya Kalkınma Ajansı 2012/2013 Yılı Mali Destek Programları başvuruları 22 Şubat 2013 Cuma günü sona erdi. İktisadi Kalkınma, Sosyo-Ekonomik Kalkınma ve Küçük Ölçekli Altyapı başlıkları altında kabul edilen başvurular neticesinde Ajansa toplam 310 adet proje teslim edildi.
Teklif çağrısına 10 Aralık 2013 tarihinde çıkılan Trakya Kalkınma Ajansı 2012/2013 Yılı Mali Destek Programlarına ait proje başvuruları 22 Şubat 2011 tarihinde son buldu. Başvuruların son günü saatler 18:30’u gösterdiğinde Ajansın kapıları polis gözetiminde ve noter huzurunda kilitlendi. Bu işlemin ardından yapılan ilk değerlendirmede Ajansa gelen 310 başvurunun 122’sinin Edirne, 112’sinin Tekirdağ ve 66’sının ise Kırklareli’den geldiği belirlendi. Buna göre İktisadi Kalkınma Mali Destek Programına gelen proje başvuru sayısı 94, Sosyo-Ekonomik Kalkınma Mali Destek Programına gelen başvuru sayısı 158, Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek Programı kapsamında yapılan başvuru sayısı ise 58 oldu.
Projelerin Bütçe Toplamı 117 Milyon TL’yi Aştı
Mali Destek Programları çerçevesinde Ajansa gelen projelerin toplam uygulama bedeli yaklaşık 117,5 milyon TL olarak hesaplandı. Toplam bedelin yaklaşık 72 milyonluk bölümü ise Trakya Kalkınma Ajansı’ndan hibe olarak talep edildi. 11 milyon TL bütçe ayrılan İktisadi Kalkınma Mali Destek Programı için Ajanstan yaklaşık 25,6 milyon TL talep edildiği, bu başlıkta başvurusu yapılan projelerin toplam bütçesinin ise 57 milyon TL olduğu belirtildi. 6,5 milyon TL’lik bütçeye sahip Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek Programı’na ise 19,5 milyon TL tutarında destek talebi geldiği açıklandı. Bu programa başvurusu yapılan projelerin toplam bütçesinin ise 28 milyon TL’yi aştığı bilgisi verildi. Son olarak 3,5 milyon bütçeli Sosyo-Ekonomik Kalkınma Mali Destek Programına yapılan başvurularda Ajanstan talep edilen miktarın 26,5 milyon TL olduğu, projelerin uygulama bütçelerinin ise 32 milyon TL olarak hesaplandığı ifade edildi.
25 Şubat 2013 Pazartesi günü itibariyle başlayacak 2012/2013 Yılı Mali Destek Programlarına ilişkin değerlendirme sürecinin Mayıs ayının ilk haftasına dek sürmesinin planlandığı açıklandı. Ajans Genel Sekreterliğince yapılan açıklamada, gerçekleştirilecek idari ve teknik incelemenin ardından Yönetim Kurulu’nun onaylayacağı projelerin toplam 21 milyon TL’lik bir kaynaktan yararlanmasının ön görüldüğü bilgisi verildi.Haber Foto 5

 211 total views,  2 views today

Next Post

T.Ü. Rektörü Yörük’ten ETSO’ya Ziyaret

Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yener Yörük ETSO’ya İade-i ziyarette bulunarak, Meclis Başkanı İ. Ömer Erakman ve Yönetim Kurulu Başkanı Cemil Güler ile görüştü. Edirne ekonomisinin konuşulduğu ziyaret esnasında Trakya Üniversitesi’nin İlimiz ve bölgemiz ekonomisine katkılarının önemli bir yere sahip olduğunu söyleyen Güler: “Üniversitemiz şehrimizin ve bölgemizin ekonomik, sosyo-kültürel yaşantısının […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp