Mardin Midyat’tan gelen şehit haberiyle yüreğimiz yandı

admin

Terör bir kurban daha aldı. Şehit acısı bir kez daha Edirne’ye düştü.  Dün Mardin’in Midyat ilçesinde Emniyet Müdürlüğüne teröristlerce bomba yüklü araçla düzenlenen saldırı sonucu şehit olan bayan  polis memuru Nefize Özsoy’un  (32)Edirne Şükrüpaşa  Mahallesi  168 Sokak Çetin Koç sitesindeki  baba ocağına şehit ateşi düştü, Haberin duyulmasından sonra  apartmana Türk Bayrağı asıldı.

Dün Mardin’in Midyat ilçesinde Bahçelievler Mahallesi Nusaybin Caddesi üzerinde bulunan İlçe Emniyet Müdürlüğüne bomba yüklü araçla düzenlenen terör saldırısında 1 kadın polis şehit oldu, 2 vatandaş hayatını kaybetti, aralarında çocuk ve polislerin de olduğu 34 kişi yaralandı.

Terör saldırısı sonunda şehit olan  üç yaşında bir kız annesi  Nefize Özsoy (32) un Edirne’deki baba  evi mateme büründü. Özsoy’un Merkez Şükrüpaşa Mahallesi 168. Sokak Çetin Koç sitesindeki   baba evine Türk bayrağı asıldı. Acı haberi alan şehit annesi Hafize Çetin(58) ile baba Süleyman Çetin(59) gözyaşlarına boğuldu. Bulgaristan Kırcaali’de doğan 1984 Bulgar zulmü sonucu Türkiye’ye göç eden Çetin Ailesinden baba Süleyman Çetin, DSİ’ de uzun yıllar görev yaptı. Kepçe operatörlüğünden   emekli oldu.

BİR YIL ÖNCE AYNI İLÇEDE EŞE DE YARALANMIŞTI

3 yaşında kızı olan Nefize Özsoy’un polis memuru olan eşi Cumhur Özsoy’da  geçen yıl aynı bölgede yaralandığı ve daha sonra Kırklareli İl Emniyet Müdürlüğü Pasaport Şube’ye tayin edildiği öğrenildi. Nefize Özsoy’un da Mardin’deki görev süresinin 1 ay kaldığı, görevi bitince eşinin yanına dönmeyi planladığı ifade edildi.

 

Şehit Polis Memuru Nefize Özsoy

 115 total views,  2 views today

Next Post

Öğretmen evi yıkılacakmış

            Öğretmenlerin aylıklarından kesilen paralarla yapımı tamamlanan Edirne Öğretmen Evinin yapım hatası inşatta kullanılan çimentonun bozuk olduğu gerekçesiyle yıkılması kararlaştırılmış. Kuruluşundan bugüne kadar yurdun dört bir yöresinden gelen eğitim emekçilerinin ve ailelerinin meslektaşları ile buluşup, dertleştikleri, yemek yedikleri misafirhane gibi faydalandıkları Öğretmenevi ikinci adresleri gibiydi. Bu binanın her ne hikmetse […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp