Marmara’nın Günübirlik Bahçesi Edirne

admin

Tarihi ve kültürel olduğu kadar doğal güzellikleriyle de adından söz ettiren Edirne, Marmara Bölgesi’ndeki illerin günübirlik turlarıyla dolup taşıyor. Başta İstanbul olmak üzere Bursa, Kocaeli, Tekirdağ ve Çanakkale’den her gün binlerce ziyaretçi Edirne’ye gelerek turistik yerleri ziyaret ediyor.

Mayıs ayıyla birlikte Edirne sokaklarında gözle görülür bir hareketlenme yaşanmaya başladı. Tarihi cami, köprü, hamam, çeşitli kültürel değeri ve lezzetli yemekleriyle Edirne her gün binlerce ziyaretçiyi ağırlıyor. Tur otobüsleri Edirne sokaklarını bir an olsun boş bırakmazken bu durum en çok Edirne esnafının yüzünü güldürüyor.

Turist kafileleri en çok Selimiye Cami, 2’nci Bayezid Külliyesi, Sarayiçi Er Meydanı ve Karaağaç gibi tarihi ve turistik mekânları ziyaret ederken Edirne’nin meşhur tava ciğeri ve köftesinin tadına bakmadan da gezilerini tamamlamıyor.

Edirne’ye en İstanbul’dan tur otobüsleri gelirken İstanbul’u Bursa, Kocaeli, Tekirdağ ve Çanakkale gibi iller takip ediyor. Özellikle ilçe belediyeleri, hemen her gün Edirne’ye ücretsiz gezi düzenlerken birçok okul da hafta sonları Edirne’ye gelerek tarihi ve turistik mekânları ziyaret ediyor.AW000445

 114 total views,  2 views today

Next Post

Bir Bayram Böyle Geçti

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramının halkımız arasında ayrı bir önemi ve değeri vardır. Gençlerimizin statlarda kutladıkları bu bayramda sportif gösterilerini sergiliyorlar, Folklor gösterileri sunuyorlardı.   Her 19 Mayıs gün bayramın yapıldığı spor sahası hınca hınç dolar halk bayramı büyük ilgi ile izlerdi. Gerçekten gençlerimizin sportif becerilerini sergiledikleri bir […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp