MEB Müsteşarı Doç. Dr. Yusuf Tekin Edirne’de eğitim yöneticileri ile bir araya geldi

admin

Edirne Halk Eğitim Merkezi ve ASO Mimar Kemaleddin Çok Amaçlı Salonnu’nda gerçekleştirilen program, Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk, 15 Temmuz Demokrasi Şehitleri ve ebediyete intikal etmiş öğretmenlerimizin manevi huzurunda Saygı duruşunda bulunması ve akabinde İstiklal Marşımızın okunması ile başladı.

Programa, MEB Müsteşarı Doç. Dr. Yusuf Tekin MEB Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürü Doç. Dr. Semih Aytekin, MEB Teftiş Kurulu Başkanı Atıf Ala, MEB Müsteşarlık Müşaviri Dr. Ahmet KIZILKAYA, MEB Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğü Daire Başkanı Hüseyin Kaya, MEB Müsteşarlık Özel Kalem Müdürü Abdulkadir Özkan, Edirne İl Millî Eğitim Müdürü Hakan Cırıt, Edirne İl Milli Eğitim Müdürlüğü Müdür Yardımcıları, İlçe Millî Eğitim Müdürleri, Edirne İl Milli Eğitim Müdürlüğü Şube Müdürleri ile Edirne merkez ve ilçelerinde eğitim öğretim faaliyeti yürüten resmi/özel, okul/kurum yöneticileri katıldı.

İl Millî Eğitim Müdürü Hakan Cırıt, yapmış olduğu konuşmasında: “Sayın Müsteşarım, öncelikle bugün tarihin ihtişamını yansıtan, her köşesinde kültürümüzün eşsiz mirasını barındıran, Medeniyetler Başkenti Serhat şehrimizde aramızda olmanızın, sizleri Edirne’mizde ağırlamanın bahtiyarlığını yaşıyoruz.

Her zaman yanımızda hissettiğimiz desteğinizle, medeniyetimizin tarihi misyonunu üstlenmiş güzide şehrimizde, Ülkemizin Eğitim Vizyonunu gerçekleştirmede eğitimin tüm fertleriyle azimle ilerliyoruz.

Mütevazı ve kararlı duruşunuzla, 7/24 ulaşılır olmanızla ve karşılaştığımız her sorunda rehberliğinizle, kendimizi daha güçlü hissediyoruz. Ülkemizin 2023, 2053 ve 2071 hedeflerine ulaşması için bu salonda bulunan mesai arkadaşlarım tüm samimi gayretleriyle Bakanlığımızın çizmiş olduğu yolda ilerlemeye gayret göstermekteyiz. Zatıalilerinizin buraya teşrifi bize moral olmuş motivasyonumuzu kat be kat artırmıştır.    Edirne’de eğitimin bulunduğu konumdan daha üste taşınması hedefinde her zaman yanımızda olmanız nedeniyle zatiallerinize ve Genel müdürümüze Edirne eğitim camiası adına şükranlarımı arz eder tekrar hoş geldiniz diyorum.” Dedi.   Millî Eğitim Müsteşarı Doç. Dr. Yusuf Tekin, 2017-2018 eğitim-öğretim yılı ilk dönemi sonuna gelindiğini belirterek, ilk döneme ilişkin değerlendirmede bulundu.  Program, soru cevap bölümünün ardından sona erdi.

 159 total views,  2 views today

Next Post

İsmail Saymaz'dan 'Medya' dersi

Edirne Akademi Hocası, Gazeteci-Yazar İsmail Saymaz, ‘Medya’ dersi ile üçünce kez Edirneliler ile buluşacak. Edirne Belediyesi bünyesinde kurulan Edirne Akademi eğitim faaliyetlerine bu hafta Gazeteci-Yazar İsmail Saymaz’ın vereceği ‘Medya’ dersi ile devam ediyor. Edirne Akademi’nin kadrosunda yer alan İsmail Saymaz, geçtiğimiz haftalarda da Edirneliler ile buluşmuş; mesleki tecrübelerini Edirne Akademi […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp