MEDENİYETİMİZ VE EDİRNE ADLI KONFERANS DÜZENLENDİ

admin

Haber – Foto :  Fikri AK – EDİRNE AJANS

MEDENİYETİMİZ VE EDİRNE KONFERANSI (21)

Deveci Han Kültür Merkezinde yapılan toplantıda “Medeniyetimiz ve Edirne” adlı Konferans düzenlendi. Konferans öncesi Güzel Sanatlar öğrencileri konuklara Rumeli müziğinden örnekler sundu. Öğrencilerin bu mini konseri izleyicilerden büyük alkış aldı.

MEDENİYETİMİZ VE EDİRNE KONFERANSI (11)

Konuşmacı olarak Prof Dr Ahmet Güner Sayar’ın katıldığı konferansa, Edirne Valisi Hasan Duruer,Milli Eğitim Müdürü, Hüseyin Özcan T.Ü.Öğretim Görevlisi Doç.Dr.Rıdvan Canım, Kültür Müdürü, Ahmet Hacıoğlu İl Müftüsü Ömer Taşçıoğlu,Sağlık Müdürü Emrah Erten,Vakıflar Bölge Müdürü Osman Güneren, Milli Eğitim Şube Müdürü Hasan Boz ile öğrenciler katıldı.

MEDENİYETİMİZ VE EDİRNE KONFERANSI (8)

Konuşmacının tanıtımından sonra söz alan Prof. Sayar konuşmasında bugüne kadar Edirne’ye defalarca geldiğini, kendisine daveti nedeniyle Edirne Valisi Hasan Duruer’e teşekkür etti.Edirne konusunda en çok etkilendiği bilim adamının Süheyl Ünver olduğunu,kendi hayatının herkesin hayatı gibi mücadele içinde geçtiğini belirterek; “ Ben okudum okuduklarımı öğrencilerime aktardım” diyen Sayar toplantıya katılan öğrencilere deneyimleri konusunda bilgi sundu.

MEDENİYETİMİZ VE EDİRNE KONFERANSI (2) MEDENİYETİMİZ VE EDİRNE KONFERANSI (3) MEDENİYETİMİZ VE EDİRNE KONFERANSI (6) MEDENİYETİMİZ VE EDİRNE KONFERANSI (7)

MEDENİYETİMİZ VE EDİRNE KONFERANSI (14) hasan duruer MEDENİYETİMİZ VE EDİRNE KONFERANSI (16) MEDENİYETİMİZ VE EDİRNE KONFERANSI (17)

 

 

 

 145 total views,  2 views today

Next Post

CHP’LİLERİN SABRI TAŞIYOR

30 Mart mahalli seçimlerinin yapılmasına şunun şurasında iki aylık bir süre kaldı. Ana Muhalefet partisi Edirne’de mahalli seçimlerde en çok oy almış partisinin Edirne merkez ve en büyük ilçesi Keşan’da belediye başkan adayları belirsizliğini koruyor. Bu belirsizlik diğer parti belediye başkan adayları için propaganda malzemesi olarak kullanılıyor.”CHP içinde adaylık konusunda […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp