Mehmet Çakay,  “Bu partiyi burada bitirdiler”

admin

ÖZEL HABER – EDİRNE AJANS HABER MERKEZİ

Edirne’de 50 yıldır siyasetin içinde olan ve siyasete yön veren,  Ak Parti Edirne Eski Belediye Meclis Üyesi Mehmet Çakay gazetemize yaptığı açıklamada, AK Parti İlçe Başkanlığı Adaylık çalışmalarını yaklaşık olarak 20 gündür aralıksız sürdürdüğünü, Sağ kesimden büyük bir destek aldığını, ancak süreç içerisinde delege listelerini temin etmek için ilgili yerlere müracaat ettiği halde cevap alamadığını belirterek sözlerine şöyle devam etti, “Adaylık çalışmalarına başlayalı 15 – 20 gün oldu. Bu süreçte yukarısı ile görüşmek istedim ama Teşkilat başkanı ile görüştürmediler. Bölge sorumlusunu verdiler. Bölge sorumlusu dedi ki, bizim adayımız var, sen aday çıkamazsın.  Peki dedim ki kime sordunuz? Biz ilçeye sorduk diyorlar.  İl Başkanı ile istişare yaptık ve ona dedim ki eski Milletvekili’ne sordunuz mu? iki sefer Belediye Başkan adayı olan Mustafa Hatipler, Osman Hatipler, Ticaret Odası Meclis Başkanı, SKM Başkanları, delegeler, üyeler, çarşıda esnafa, pazara sordunuz mu? Dedim.

“AK Parti’de Meclis üyeliği yapan birisi olarak Neden Aday olamıyorum?”

Bakın ben bu partide Belediye Meclis üyesi oluyorsam neden aday olamıyorum. İpsala, Enez, Meriç, Keşan ve en son Havsa da 120 tane delege, 40 tane daha ekliyorlar ve 160 tane delege buluyorlar. Sonra da engelliyorlar. Bakın delege listesinin tümünü değiştirmişler. Bu şartlar altında nasıl çıkacaksın kardeşim. Ben burada bir şey istemiyorum, bizim gayemiz, merkez sağı toparlamak. 15 sene emek verdik bu partiye. Benim bundan sonra ne İl Başkanlığım var, ne Milletvekilliğim var, ne de Belediye Başkanlığım var. Ben toparlamak için İlçe Başkanlığı’na aday olmak istedim. Merkez sağı bir araya getireyim dedim. Ama buna mani oldular, ne yapayım yapacak bir şey yok.

“Pazar günü seçim var, Ben ne yapayım, ben mi yalvarayım onlara”

Delege listeleri için birkaç kez telefon ettik. İl Başkanıyla görüştüm ve ben düşüneyim, arkadaşlarla görüşeyim dedi. O günden sonra arayan soran yok. Bana geleceklerdi gelmediler. Ben ne yapayım, ben mi yalvarayım onlara. Bugün Perşembe, Pazar Günü seçim olacak.  Basında bununla ilgili hiçbir haber yok. Adaylık için Çağrı bey çıkar aday benim der bir basın toplantısı yapar yada basına verir. Şu anda bir şey yok.

“Kimsenin Pazar günü seçim olacağından haberi yok.”

Pazar günü seçimi yapacaklar diye Ticaret Odası’na  bilgi vermişler.  Aslında seçim yapmalarına hiç gerek yok. Maden atamışsın ne gerek var seçime. Soruyorum delegelere, üyelere, kimsenin Pazar günü seçim olacağından haberi yok.  Nasıl seçim yapıyorsunuz. Ne olacak bu durumda partimizin hali.

Bakın bu partinin bir kısmı, partimizi çökertmek istiyorlar. Ben gidişatı iyi görmüyorum, son zaman da bizi önceden Doğru Yol Partisi’ne de sokmamıştılar. Naci Abiler, İbrahim Karakoçlar… Bir grup girdik ama sokmadılar bizi. Ondan sonra da halimiz böyle oldu. Ben üzüldüm ve ben bir şey istemiyorum. Bakın 15 gündür işimi bıraktım, partim için herkesle görüştüm. Bütün o partide görev yapmış İhtiyar Heyetinden tut, delege olan kişiler şimdi delege mi değil mi onu da bilemiyorum.  

“Ben bütün şartları denedim, Ben bile delege olup olmadığımı bilmiyorum.”

Ben bile delege olup olmadığımı bilmiyorum. Pazar günü seçim var. Seçimlerini Güle, güle yapsınlar, diyecek hiçbir şeyim yok. Ben bütün şartları denedim. Bütün her şeyi denedim. Yok… Yok… Biliyorum artık yapacak bir şey yok. Ben bir fedakarlık yaptım, cengaverlik yaptım. Partide görev almış bir çok kişiden biri çıkıp da adayım demedi. Gücüme giden şu, Sağ parti böyle öksüz gibi, bilhassa bizi hiç istemediler. Sağ partilileri, inanın benim listemde Anap’lılar var, Doğru Yolcu var, MHP’li var, hepsinden var. Bana destek verdiler.  Günlerce ben bunların çalışmasını yaptım. Bunu hiçbir partili yapamaz. Bakın bu deftere 200 kişi yazdım. Bu 200 kişinin içinden yönetim yapacağım var. Bunların içinden çıkarıp örneğin Erkan Eren var, Aydın var, Erdem var, Fikret var, Trakya Birlikten emekli Bekir var öyle insanlar var ki öyle kişileri semtlerden almışım ki o semtlerin en çok sevilen kişilerini aldım. Ekipte 4 – 5 tane de bayan var. Ekibinde müteahhit var,  Avukat var diyemezler. Yani bu işi bilenlerden sevilenlerden yaptım.” Dedi.

“Pazar günü yapılacak olan Kongreye gitmeyeceğim”

Edirne’de AK Parti’ye yıllarını vermiş değerli ve tecrübeli siyasetçi Mehmet Çakay, Pazar günü yapılacak olan İlçe Başkanlığı kongresine gitmeyeceğini ifade ederek sözlerine şöyle devam etti.  “Bu durumdan sonra Pazar günü gitmeyeceğim. Elimde delege listesi yok, nasıl girişim yapayım ben, o delege listesini almalıyım ki, kimler delege onları bulmam lazım. Ben oraya girdiğim zaman zaten 400 tane delegenin en aşağı 70 – 80 tane ya da 100 tane delege imza atmadığı zaman,  oraya çıkamam ve 100 tane de imza alıp oraya divan heyetine vermem lazım.

“Bu partiyi burada bitirdiler”

 Bakın arkadaşlar, delege listesinin tümü değişmiş. Oturmuşlar, delegelerin isimlerini değiştirmişler. Şimdi soruyorum, “Sen bugün basına çağrı yapmazsan, delege ve üyeler nasıl gelecek.  Deme ki gelemeyecek. Kendi kendine seçim yapacaklar. Yukarıdan bir Allah’ın kulu da ne oluyor Keşan, Enez, İpsala, Meriç, Havsa’da ne oluyor, Edirne’de ne oluyor, gidip bir bakalım görüşelim demiyor. İlçe ile İl Başkanı istişare yapmışlar, ne diyeyim yapacak bir şey yok. Tek üzüldüğüm bu partiyi burada bitirdiler.

 307 total views,  2 views today

Next Post

İşbilen, “Köylerde çıkan Yangınlara Müdahale için özel birim kurulmalı”

İtfaiyecilik Haftası kapsamında Uzunköprü Belediyesi İtfaiye Müdürü Zihni Özdemir ve personeli, Belediye Başkanı Av. Enis İŞBİLEN ve Belediye Başkan Yardımcısı Engin Bulut’u makamında ziyaret ederek çiçek hediye ettiler.   Başta çıkan yangınlar olmak üzere her türlü doğal afette hep yanımızda gördüğümüz; yurdumuzun can ve mal güvenliği için gece gündüz demeden […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp