Mehmet Geçmiş İl Genel Meclisi yeni başkanı

admin

Mehmet Geçmiş İl Genel Meclisi yeni başkanı (7)

 

 

 

 

 

 

Edirne İl Genel Meclisinin Nisan ayının ilk toplantısında Meclis Başkanlığı seçimi yapıldı. Çoğunlukta olan CHP Meclis üyeleri tek adayla, Mehmet Geçmiş ile seçimi katıldı. Yapılan sayım sonunda Mehmet Geçmiş 18 oy alarak İl Genel Meclisinin yeni Başkanı oldu. Eski Başkan Abdülaziz Çıkıkçı aday olmadı. AK Parti adayı Recai Koçaşlı  8  oy aldı. İki oy ise boş çıktı.

Mehmet Geçmiş İl Genel Meclisi yeni başkanı (9)

 

 

 

 

 

 

 

 

5302 sayılı İl Özel İdaresi Kanunun 12.  Maddesi uyarınca İl Genel Meclisinin 5 gün sürecek olan 2016 Nisan ayı toplantısı pazartesi günü saat 15.00 de başladı.

Mehmet Geçmiş İl Genel Meclisi yeni başkanı (4)

 

 

 

 

 

 

 

 

Gündem gereği İl Özel İdaresinin 11.  Maddesi ve İl genel Meclis çalışma yönetmeliğinin 18. Maddesi gereğince İl Genel Meclis Üyeleri arasından gizli oyla meclis başkanı ve meclis bir ve ikinci başkan vekilinin seçimi ile ikisi yedek olmak üzere dört katip üyesinin üç yıl için görev yapmak üzere seçimi gerçekleştirildi.

Mehmet Geçmiş İl Genel Meclisi yeni başkanı (2)

 

 

 

 

 

 

 

 

Gizli oyla yapılan başkan vekilliklerine 1. Başkan Vekilliğine Enver Erkan, 2. Başkan Vekilliğine Özcan Soyupak, Katip Üyeliklere Şenol Kılıç ve Halil İbrahim Bulak seçildi. Yedek Katip Üyeliklerine Mehmet Uzun, Erdinç Can seçildi.

Mehmet Geçmiş İl Genel Meclisi yeni başkanı (3)

 

 

 

 

 

 

 

 

ÇIKIKÇI, “ KOLTUKTAN GÜÇ ALMAK İÇİN SİYASET YAPMADIM”   

Seçimin sona ermesi üzerine açıklama yapan eski Başkan Çıkıkçı, koltuklardan güç almak yerine güç vermek gerektiğini belirterek “ Ben hiçbir zaman koltuktan güç alarak siyaset yapan biri olmadım. Engeller ve zorlamalar ne olursa olsun, yılmadan usanmadan 30 yıllık siyasi yaşamımda dik durdum. Bundan böyle bu koltukta oturup oturmamam önemli değil.

Mehmet Geçmiş İl Genel Meclisi yeni başkanı (5)

 

 

 

 

 

 

 

 

Sıradan bir vatandaş dahi olsam, siyaset yaptığım sürece yine doğru bildiğim yolda dik durmayı sürdüreceğim.

Göreve yeni gelen arkadaşlarımız kuşkusuz,  bu çıtayı daha yukarı çıkaracaklardır. Buna inanmak isterim.

Bu konuda çok fazla bir şey söylemeye gerek yok. İki yıllık süre zarfında gereken söylendi. Bu süre zarfında herhangi bir arkadaşımızı kırmışsam kendisinden özür dilerim” dedi .

Mehmet Geçmiş İl Genel Meclisi yeni başkanı (8)

 

 

 

 

 

 

 

GEÇMİŞ, “EL ELE VERİP GÖREVİMİZİ SÜRDÜRECEĞİZ”    

Daha sonra konuşan yeni İl Genel Meclis Başkanı Mehmet Geçmiş, yeni döneme bir değişimle başladıklarını belirterek, “Eski arkadaşlarımızın çizdiği yoldan yeni arkadaşlarımız da devam edecektir. Onları çalışmalarımızda örnek alacağız. Bu çıtayı daha yükseklere taşıyacağız. 28 meclis üyesi arkadaşımızla birlikte gayret içinde olacağız. İl Genel Meclisi üyelerimiz kendi ilçelerinde halkın sorunlarını gidermek üzere seçilen arkadaşlarımız bizim için kendi bölgelerinde ve meclisimizde de çok önemlidir. Burada siyasi parti ayrımı yapmaksızın meclis çatısı altında hizmetimizi en iyi şekilde yapma gayreti içinde olacağız. Partimizde siyaset yapacağız. Halkın ihtiyaçlarını gidermek için el ele vererek yapacağız “ dedi.

Mehmet Geçmiş İl Genel Meclisi yeni başkanı (1)

 

 

 

 

 

 
Mehmet Geçmiş İl Genel Meclisi yeni başkanı (6)

 152 total views,  2 views today

Next Post

İl Özel İdaresi 2016 yılı asfalt sezonu başladı

              Edirne İl Özel İdaresi 2016 yılı asfalt sezonunun açılışı nedeniyle Yol Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğünde tören düzenledi.  Törene Edirne Vali Vekili Beyazıt Tanç, İl Özel İdare Genel Sekreteri Muhammet Öztürk, İl Genel Meclis Üyeleri,  Müdür Yardımcıları ve personel katıldı.           […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp