Mehmet Özcan,30 Ağustos Zafer Bayramını kutladı

admin

Keşan Belediye Başkanı Mehmet Özcan, 30 Ağustos Zafer Bayramı nedeniyle yayımladığı mesajda, Büyük Zaferle sadece vatan topraklarının düşmandan kurtarılmadığını, aynı zamanda Türk Ulusu’nun bağımsızlığını tüm dünyaya duyurduğunu dile getirdi.

30agstsza

Özcan, mesajında şunları söyledi:

“Mondros ve Sevr’le kendisine dayatılmak istenen ağır koşulları kabul etmeyen Türk ulusu, Mustafa Kemal’in Samsun’a çıkışıyla başlattığı kurtuluş mücadelesini, 30 Ağustos’ta kesin zaferle sonuçlandırmıştır. Büyük Taarruz ve Başkomutanlık Meydan Savaşı’nda Mustafa Kemal’in üstün savaş planı, Türk ulusunun inancıyla birleşerek büyük bir zafere dönüşmüştür. 30 Ağustos Zaferi, uzun yıllar güç koşullar altında sürdürülen askeri mücadeleyi sona erdirmiş, ekonomi ve kalkınma mücadelesini başlatmıştır. Bu zaferle, sadece vatan toprakları düşmandan kurtarılmamış, ulusumuzun bağımsızlık ve özgürlüğü tüm dünyaya duyurulmuş, bu ilkenin egemen olacağı yeni bir devlet kurma anlayışı da güçlenmiştir.”

MEHMET ÖZCAN

30 Ağustos Zafer Bayramı’nda Türk ulusuna eşsiz zaferler kazandıran, başta Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu büyük komutan ve devlet adamı Atatürk ve O’nun silah arkadaşları olmak üzere tüm şehitleri ve gazileri minnet ve şükranla andığını ifade eden Özcan, “Zafer Bayramı’nı en içten duygularla kutluyor, kahraman ordumuza ve vatandaşlarımıza esenlikler diliyorum” dedi.

 202 total views,  2 views today

Next Post

Ticaret Borsası'nın Zafer Bayramı Mesajı

Edirne Ticaret Borsası Başkanı Özay Öztürk ve Meclis Başkanı Fedai Canım yayınladığı kutlama mesajında şu ifadelere yer verdi; “30 Ağustos 1922’de kazanılan Büyük Zafer’in ardında; milletimizin istiklal ve hürriyet aşkı, kahraman ordumuzun cesaret ve fedakarlığı vardır. Cumhuriyetimizin temellerinde yer alan bu yüksek ruh ve şuur her daim canlı kalacak ve […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp