sdr

Afrin’de Zeytin dalı operasyonunda görevli Türk Silahlı kuvvetlerinin kahraman Mehmetçikleri ve ülkemizin her bir köşesinde görev yapan bütün askerlerimiz için Edirne Selimiye Camii Gölgesinde dualar edilip vatandaşlara lokma dağıtıldı.

Selimiye Meydanı Fatih Sultan Mehmed heykeli ile Şahi toplarının maketleri önünde bir araya gelen Edirne Tanıtma ve Tava Ciğer Kalite Koruma Derneği Başkanı Bahri Dinar, Arslanzade firmasının sahibi Arif Meriç, Edirne Muharip Gaziler Derneği yöneticileri ve üyeleri, Edirne Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü temsilcileri, basın mensupları ve vatandaşlar, Edirne İl Müftülüğü duahanı Nuri Böcekbakan eşliğinde Afrin’de Zeytin Dalı Harekatında görev yapan Mehmetçiğe destek olmak amacıyla Fetih Suresi’ni okuyup dualar edildi.

 

Etkinliğe öncülük yapanlardan Edirne Tanıtma ve Tava Ciğer Kalite Koruma Derneği Başkanı Bahri Dinar burada yaptığı açıklamada;  Afrin’deki ve Türkiye Cumhuriyeti’nin her bir köşesinde görev yapan kahraman Mehmetçiklerimize dua ve dua sonrasında Türk İslam geleneğinde olan lokma dağıtımı yapacağız. Buradan Mehmetçiklerimize şöyle sesleniyoruz; “Kesinlikle ve kesinlikle bedenimiz yanınızda değil ama ruhumuz , dualarımız her saniye sizinle beraber. Her şeyimizle sizin yanınızdayız. Sizleri seviyoruz ve sizlere buradan Selimiye’nin gölgesinden her saniye dualarımızı gönderiyoruz. Yaşasın Türk askeri” dedi.

 

Bahri Dinar ile Birlikte etkinliğe öncülük eden Arslanzade firmasının sahibi Arif Meriç’te yaptığı konuşmada; “Allah’ın izni ile Afrin’den ve diğer yerlerden bütün Dünya’ya her yere huzuru zeytin dalı getirecektir. Burada da bugün geleneğimizden gelen lokma dağıtımını hep beraber yapacağız. Neden? Çünkü Zilletle yaşamaktan sa İzzet’le ölmeyi tercih eden bir milletin evlatları olduğumuz için bu geleneğimizi sürdürüyoruz. Bugün bizi çağırsalar, oraya gitmeye hazırız. Allah kahraman Mehmetçiklerimizin yar ve yardımcısı olsun.” Dedi.

Etkinliğe katılan ve destek veren Edirne Muharip Gaziler Derneği adına konuşma yapan Ahmet İsmailoğlu; “Afrin’de görev yapan askerlerimize Allah’tan muvafakat diliyorum. Şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Böyle bir güne katılmak gazilere ve gazi arkadaşlarıma şeref verdi. Bizde ulusumuzla beraber her zaman asker olmaya ve görev yapamaya hazırız.”dedi.

Daha sonra Edirne İl Müftülüğü duahanı, Nuri Böcekbakan eşliğinde Afrin’de Zeytin Dalı Harekatında görev yapan Mehmetçiğe destek olmak amacıyla Fetih Suresi’ni okuyup dualar edildi. Ardından vatandaşlara lokma ve ayran ikram edildi.