Mekke’nin Fethi, Edirne’de De Coşkuyla Kutlandı

admin

Anadolu Gençlik Derneği Edirne Şubesi’nin düzenlediği “Mekke’nin Fethi Gecesi” Halk Eğitim Merkezinde yoğun bir katılımla gerçekleştirildi.

 

İstiklâl Marşı’nın okunmasıyla başlayan geceye, Hafız Serdar Bükme Hoca’nın Kur’an tilâvetiyle devamedildi. Daha sonra programın açılış konuşmasını yapan Abdülhamit İriş, şunları söyledi:

 

Biz Anadolu Gençlik olarak, tüm Müslümanların kıblesi olan Kâbe’ninbulunduğu, şehirlerin anası Mekke şehrinin fethini özellikle genç nesleher yıl tekrar tekrar hatırlatmanın önemine inanıyoruz.

 

Her gün, yeni güne yaralanan ya da öldürülen masum insanlaradair haberlerle uyandığımız bu dünyada yeni neslin fetih kavramınıninancımızdaki yerini bilmeleri gerektiğini düşünüyoruz.

 

Aynı şekilde şehit kanlarıyla sulanmış ülkemizin gündemine ekranlarla,manşetlerle, haber portallarıyla sokulan yılbaşı eğlencesi adı altındakikokuşmuşluğa da en güzel şekilde cevap vermek için buradaolduğumuzun farkındayız.

 

Âlemlere rahmet olarak gönderilmiş bir kutlu peygamberin, önderimiz,efendimiz hazreti Muhammed Mustafa(sav)’in komutasında gerçekleşenbir fethe, gerekli önemin gösterilmesinin önemli olduğuna inanıyoruz.

 

Biz Anadolu Gençlik mensupları böylesi tarihi ve önemli faaliyetlerimizle,haftalık sohbet-seminer çalışmalarımızla, asr-ı saadet derslerimizleeğitimin her kademesindeki öğrencilerimize, hanımlara ve çalışangençliğe yönelik şuurlandırma çalışmalarımızla iyinin, güzelin, doğrunun,

faydalının ve adil olanın anlaşılıp yaşanması için gayretlerimizisürdürüyoruz.

 

AGD Trakya Bölge Başkanı Yunus Genç’in de selâmlama konuşması yaptığı programda kürsüye çıkan İlahiyatçı ve TV Programcısı Arslan Ateş Hoca da günün anlam veönemine dair bir konuşma yaparak, salonu tıklım tıklım dolduran Edirne halkına teşekkürlerini iletti.

 

Son olarak sahneye çıkan Grup Mevlâna ve Semazenler, tasavvuf müziği konseri ve semâ gösterisi ile katılımcılara unutulmayacak bir gece yaşattılar.

 

Çeşitli sinevizyonların da gösterildiği programda ayrıca AGD Edirne Hanımlar Ortaöğretim Komisyonu tarafından düzenlenen Kur’an-ı Kerim Meâl Bilgi Yarışmasında birinci olan Necla Karatoprak isimli öğrenciye tablet bilgisayar hediye edildi.

 

Program sonunda salonu dolduran misafirler, dolu dolu bir program hazırladıkları için, AnadoluGençlik Derneği Edirne Şubesi yöneticilerini tebrik ettiler.

 255 total views,  2 views today

Next Post

Genç İmam Evinde Ölü Bulundu

Edirne’nin Keşan ilçesine bağlı Karasatı köyünün genç imamı, evinde ölü olarak bulundu. Edinilen bilgiye göre, 2 gündür kendisinden haber alınamayan ve en son dün ikindi namazında görülen köy imamı Abdülkerim Çelebi’yi (23) merak eden yakınları, köy muhtarı Erdoğan Çetin’i aradı. Telefonlara cevap vermeyen Çelebi’yi merak eden Çetin, cami cemaatine Abdülkerim […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp