MEMLEKET PARTİLİLER GENEL BAŞKANINI SEÇMEK İÇİN SANDIK BAŞINA GİTTİ

admin

Türk siyasetine Parti kurucusu Muharrem İnce önderliğinde  giriş yapan Memleket Partisi’nde gelecek hafta yapılacak olan Kurultay öncesinde Edirne’deki üyeler sandık başına giderek Muharrem İnce için oy kullandı.

18 Eylül 2021 tarihinde  Ankara’da 1. Olağan Kurultayını gerçekleştirecek olan Memleket partisinde Genel Başkan Adayının seçimi için başta Edirne olmak üzere tüm illerde eş zamanlı olarak sandıklar kurulup temayül yoklaması niteliğinde geçen oy verme işlemi yapıldı. Konuyla ilgili açıklama yapan Memleket Partisi Edirne İl Başkanı Oktay  Bozkurt; “Kestirmeden ve kolay bir yol değil uzun bir mücadelenin sonunda zor ve engelli bir yol seçenlerin şölen günüdür 11 Eylül. Tüzüğümüzün 28. maddesi gereği genel başkan adayı seçim yönetmeliği maddeleri uyarınca 18 Eylül 2021 tarihinde yapılacak olan1.Olağan Kurultayımızda genel başkan adayı olmak üzere sadece genel başkanımız Sayın Muharrem İNCE başvuruda bulunmuştur. Partimizin tüm Türkiye’de il ve ilçe binalarına sandık konulmuştur. 04 Eylül 2020 tarihinde Sivas’ta hareket olarak başlayıp örgütlenmesini çok kısa sürede tamamlayan partimiz içselleşmemiş uygulanmayan birçok kuralı, etik davranışı katılımcı siyaset anlayışıyla Türkiye siyasetine tüzüğünden aldığı güçle söz ettirecektir. Demokrasi anlayışımız bakış açımız sözde olmayacak özde olacaktır. Partimiz her bir üyesinin fikrine, oyuna, bakış açısına değer vermek için yola çıkmıştır. Genel Başkanın belirlenmesinde tıpış tıpış dönemi bitmiştir. Yolumuzun zor olması bizleri düşündürmeyecektir. Çünkü artık seçenek var Memleket Partisi var. Bir zümre bir grup yok 1 kadın 1 erkek var fermuar sistemi var.”dedi.

 310 total views,  6 views today

Next Post

KARAMOLLAOĞLU; “TÜKİYE MİLLİ GÖRÜŞE HASRET, MİLLİ GÖRÜŞÜ BEKLİYOR”

SAADET PARİTSİNDE COŞKULU KONGRE HEYECANI Saadet Partisi 7. Olağan Edirne İl Kongresi Genel Başkan Temel Karamollaoğlu’nun katılımıyla büyük bir coşku ile gerçekleşti.Kongrede konuşma yapan Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu; “Parti teşkilatları için özellikle yeni kongreler yapıldığına dikkat çeken Karamollaoğlu; “Bu kongrede yeni bir yönetim görevi devralıyor. Biz ülkemizde kendi […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp