Memleket Partisi’nden 5 Aralık Kadın Hakları gününde Anlamlı etkinlik

admin

5 Aralık Kadın Hakları günü nedeniyle Memleket Partisi  Edirne Teşkilatı  Emekçi Pazarındaki kadınlara karanfil verdi.  Memleket Partisi Edirne Merkez İlçe Başkanı Beste Kayacık ve yönetim kurulu tarafından Emekçi Pazarında görev yapan kadınları ziyaret ederek sonların gününü kutlayıp karanfil ve Memleket Partisi’nin tanıtım broşürlerini verdi. Günün anlam ve önemi hakkında açıklama yapan Merkez İlçe Başkanı Kayacık; “Türkiye Cumhuriyeti kadınlara politik hakların verilmesi konusunda dünyadaki öncü ülkelerden biridir.

5 Aralık 1934′te Mustafa Kemal Atatürk tarafından birçok Avrupa ülkelerinden önce, kadınlarımıza seçme ve seçilme hakkı verilmiştir.

 Kurtuluş Savaşında erkeği ile omuza omuza onurlu bir mücadele vererek Büyük Zafere isimlerini yazdıran; çağdaş  Türkiyenin simgesi, Cumhuriyet’in en büyük güvencesi olan Türk kadınına seçme ve seçilme hakkı verilmesinin yıldönümünü kutluyoruz.

Toplumsal alanın tamamında söz sahibi olan kadınlarımız, yaşamın ayrılmaz bir parçası ve toplumun temel taşlarından biri olmuştur. Onun içindir ki kadın toplum ve aile arasında köprü vazifesi görür. Kadının desteklenerek güçlendirilmesi, toplumumuzun da güçlenmesi demektir.

“ Ey kahraman Türk Kadını Sen Omuzlar Üzerinde Göklere Yükselmeye Layıksın “ diyerek kadına verdiği önemi her fırsatta dile getiren ve bu doğrultuda büyük bir devrimi gerçekleştiren Mustafa Kemal Atatürk’ün Kadınımıza ve Milletimize armağan ettiği Kadına seçme ve seçilme Hakkı Verilmesinin Yıl Dönümünü Kutluyorum.” dedi.

 746 total views,  2 views today

Next Post

VALİ CANALP, “ACİL SAĞLIK HİZMETLERİNDE HIZ VE KALİTEYİ ARTIRIYORUZ”

Edirne Valisi Ekrem Canalp, yaz aylarında nüfusu artan Enez ilçesinde sağlık hizmetlerinin daha hızlı ve seri bir şekilde verilebilmesi için hayırsever iş insanı ve ailesinin katkıları ile yeni bir Acil Sağlık İstasyonu kurulacağını belirtti. Edirne Valisi Ekrem Canalp, Enez Kaymakamı Şükrü Alperen Göktaş, İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. İshak Yıldırım […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp