Memur-Sen’den ‘Kılık-Kıyafette Özgürlük’ İçin İmza Kampanyası

admin

Memur-Sen Edirne İl Temsilcisi Erdinç Dalgıç, ‘Özgürlük için 10 Milyon İmza’ kampanyası başlattıklarını belirterek kamu kurum ve kuruluşlarında kılık-kıyafet özgürlüğü istediklerini söyledi.
Memur-Sen üyeleri Saraçlar Caddesi’nde bir basın açıklaması yaparak kılık-kıyafet yönetmeliğini protesto etti. Grup adına basın açıklamasını okuyan Memur-Sen Edirne İl Temsilcisi Erdinç Dalgıç, “Bir yanda ‘Büyüyen Türkiye’ ideali, bir yanda kılla, tüyle uğraşan, tek tipçi devlet mantığı” diyerek hükümeti eleştirdi.

Dalgıç, ‘Özgürlük için 10 Milyon İmza’ kampanyası başlattıklarını ve toplanan imzaları Başbakanlığa sunacaklarını ifade ederek basın açıklamasında şu ifadelere yer verdi:
“Kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan personelin kılık ve kıyafetine dair yönetmelikle kadın çalışanların ayakkabısının şekline, saçını tarama şekli ve modeline, tırnak kesimine, gömleğinin kol ve yaka şekline, etek boyuna, pantolonunun şekline ve başını örtüp örtemeyeceğine kadar düzenleme yapma yetkisini kendisinde bulan çarpık zihniyetin bakiyesi halen devam ediyor. Aynı yönetmelikte erkek çalışanların ayakkabısından, çizmesine, topuğuna, bıyığına, favorinin bitiş noktasına, kravat ve giyilecek süvetere kadar müdahale etme hakkını kendinde bulan zihniyet var.”AW000691

 203 total views,  2 views today

Next Post

Yeni Yüzyıl Üniversitesi’nden, Edirne’de ‘Sömesrtre Fest 2013’ Organizasyonu

Yeni Yüzyıl Senin Eserin Olsun’ sloganıyla yola çıkarak lise öğrencilerine yönelik ‘Sömestre Fest 2013’ organizasyonu düzenleyen Yeni Yüzyıl Üniversitesi’nin Tekirdağ’dan sonraki durağı Edirne oldu. İlhan Koman Parkı’nı festival alanına çeviren Yeni Yüzyıl Üniversitesi, Edirneli öğrencilere unutmayacakları bir gün geçirtti. İstanbul’da eğitim veren ve bünyesinde 10 fakülte 2 de meslek yüksekokulu […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp