Meral Akşener’e Edirne’den büyük ilgi

admin

İYİ Parti Lideri Meral Akşener, parti çalışmaları kapsamında Edirne ziyaretine Havsa İlçesi’nden başladı.  Akşener, karayoluyla ilk olarak Havsa ilçesine geldi.  Burada Akşener’i  Kurucu üyelerden Tolga Akalın, İYİ Parti Edirne İl Başkanı Mete Türkay, Havsa Belediye Başkanı Oğuz Tekin ve vatandaşlar  karşıladı. Havsa’da vatandaşlar  tarafından büyük ilgi gören Akşener  daha sonra  ilçede ki hayvan pazarına giderek çiftçilerle sohbet etti. Hayvan Pazarı’nı gezen Akşener, besicilerin kazançlarının çoğunun girdi maliyetlerine gittiğini ifade ederek konuşmasına şöyle devam etti; “Bizim programımızda tarım, hayvancılık ve teknoloji çok önemli bir yer tutuyor. Çünkü Türkiye’nin ürettiği ürünler bunlar, bize ait. Her türlü desteğin verilmesi lazım. Yandaşı, candaşı, kandaşı kayırmazsan esasında bu işler böyle olmaz. Kayırmayacaksın.”

 

“AKŞENER Kadınlarla buluştu”

Buradaki programın ardından Edirne merkeze hareket eden İyi Parti Genel Başkanı Akşener ve beraberindekiler,  Edirne’de Lalezar Restauran’ta bayanlarla buluştu.  Burada bir konuşma yapan Akşener, “Hepinizin yakından takip etiği bir süreç geçirdik. Egenekon ve Balyoz kumpasları. Birçok sivil ve asker bu kumpaslar yüzünden haksız yere hapis yattı. Daha sonra dediler ki pardon kusurumuza bakma. Bu insanlar yıllarca hapishanelerde kaldı, kimisi orada can verdi,  Ali Tatar gibi Allah rahmet eylesin onurlu subaylar kendilerine sıktılar. Böyle bir sürecin içerisinde dönüldü denildi ki ‘Pardon Aldatıldık.’ Yorganın altı kapalıydı orada ne haltlar yediğinizi biz bilmiyorduk. Birbirinizi aldatmışsınız bir ciddiyetsizlik de burada. Kim bilir daha kimler aldattı sizi. Şimdi de Reza meselesine gelecek olursak Reza kardeşleri de bunları aldatmış görünüyor. Bakın yarından itibaren Reza Zarrab itirafçı gibi görünüyor olunca havuz medyası neler yazacak. Bir, FETÖ kandırdı diyecekler. İki, bu zaten kripto FETÖ’cüymüş diyecekler. Üç, bu Zarrab’da zaten iş yoktu FETÖ’nün aramıza koyduğu bir casustu diyecekler.Peki, bütün bunların bize maliyeti nedir? Altı bankadan bahsediliyor. Büyük cezaların çıkabileceğinden. Siz, orada top oynadınız bunun cezasını sizler bizler ödeyeceğiz, bizim vergilerimizle ödenecek. Gene aldatılmış olacaklar, bu nasıl bir aldatmadır?” “ dedi.

Basın mensuplarının, “Cumhurbaşkanlığı için CHP ile ortak aday çıkaracak mısınız ?” sorusuna yanıt veren Akşener, Böyle bir şey söz konusu değil , Biz kendi adayımızı çıkaracağız, onlar da kendi adayınız çıkaracak dedi.

 

 

 

 

“Akşener, Adalet Kasrı’nı ziyaret etti” 

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Kanuni Sultan Süleyman’ın Mimar Sinan’a yaptırdığı Edirne’deki Adalet Kasrı’nı ziyaret etti. Akşener, Adalet Kasrı’na bıraktığı notu basın mensuplarına okudu.

 

 

“AKŞENER Eski Camii’de Namaz Kıldı”

İYİ Parti Genek Başkanı Akşener Eski Camii’de Namaz kıldı. Akşener’in namaz kıldığı Eski Camii’deki tarihi ayrıntı. Öte yandan Meral Akşener’in namaz kıldığı Eski Camii Osmanlı padişahlarının Avrupa’ya yaptığı seferler öncesinde fetih namazı kıldıkları cami olması ile dikkat çekti. Eski Cami’nin inşaatına, Süleyman Çelebi tarafından 1403 yılında başlandığı ve caminin 1414 yılında Çelebi Mehmet döneminde tamamlandığı biliniyor. Eski Cami hakkında başka bir önemli ayrıntı ise Alparslan Türkeş’in 1960’da gönderildiği Hindistan sürgününden dönüşünde ilk namazını burada kılmış olması. 23 Mart 1963’te sürgünden dönen Türkeş, Edirne’den yurda girmiş ilk şükür namazını da tarihi Eski Cami’de kılmıştı.

“Akşener’e Saraçlar Caddesinde ilgi büyük oldu”

Saat: 15.30’da Saraçlar caddesinde toplanan binlerce Edirne’liyle buluşan Akşener, kendisine gösterilen yoğun ilgiden büyük mutluluk duydu. Saraçlar caddesine partisinin Edirne’de ilk üye kayıt işlemlerini yapmak için geldiğini ama bu kadar büyük kalabalığı görünce çok mutlu olduğu ifade eden Akşener, Benimle beraber yol yürüyen arkadaşlarımın karşısında bizi öyle bi onere ettiniz ki. Öyle bi yüreğimi ferahlattınız ki Allah her birinizden ayrı ayrı razı olsun.” Dedi. “Türkiye seninle iyi olacak” sloganlarıyla konuşması sık sık kesilen Akşener, Partimizin adını İYİ PARTİ koyduk. Bizim siyasetçiler hemen dedikodu üretmeye başladı. İYİ PARTİ’nin adını gençler buldu. Bu partiyi milletimiz kurdu. Hadi yeniden başarında bizde görelim. Milletin ve gençlerin partisi İYİ PARTİ. Kadın Genel Başkanı var. Dolayısıyla İyi parti kadın hareketidir. Kadınların elimden tutmasına ihtiyacım var. Kadınların elini tutup benimle beraber koşmasına ihtiyacım var. Onun içinde kadınlarımızla hep beraber inşallah Türkiye’yi iyi bir dış politikaya, iyi dostluklara,  iyi bir ekonomiye götürmeye ihtiyacımız var. İyi parti henüz 3 haftalık iyi bir parti. Bazı çevreler İyi partiyi indiriyor. Madem İyi parti bu kadar önemsiz. Niye konuşuyorsunuz. Kıskanma değil korkuyorlar. Ama Korkunun Ecele faydası yok. Onlar korkacak biz çalışacağız ve göreceksiniz EDİRNE’de bu topluluğu toplamak için hepsi size gelecek cici cici yapacak. En önemli şey milletin iradesidir. İyi ki varsınız. Sizlere çok teşekkür ediyorum. Şu görüntünüz, şu birliğimiz, şu beraberliğimiz gerçekten Türkiye’ye iyi gelecek, EDİRNE’ye iyi gelecek, kadınlara iyi gelecek, Gençlere iyi gelecek, esnafa iyi gelecek. Allah razı olsun sizden iyi ki varsınız.” Dedi.

 173 total views,  2 views today

Next Post

Keşan’ın Kurtuluşu’nun 95. Yıldönümü Kutlandı

Özcan: Tarihimizi Unutmamalıyız. Keşan’ın düşman işgalinden kurtuluşunun 95’ncü yıldönümü 19 Kasım 2017 Pazar  günü törenle kutlandı. Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen saat 10.00 sıralarında başlayan tören, Cumhuriyet Ortaokulu Türkçe Öğretmeni Hakan Taş’ın sunumunda gerçekleştirildi. Törene; Keşan Kaymakamı Nuri Özder, CHP Edirne milletvekilleri; Okan Gaytancıoğlu ve Erdin Bircan, Keşan Belediye Başkanı Opr. Dr. […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp