Meriç “Edirnemizin güzelliklerini lezzet sandığımızda sunduk”

admin

arif meriç açıklama (1)

 

 

 

 

 

 

 

Aslanzade Firması sahibi Arif Meriç firma olarak her yıl farklı bir güzelliği halka sunmayı ilke edindiklerini söyledi. Meriç açıklamasını şöyle sürdürdü; “ Herkesin tarihinde olduğu gibi bizim tarihimizde de güzellikler vardır. Bizim tarihimizde ve geçmişimizde de öyle lezzetler vardır ki ben bunları bir araya getirdim. Buna ben Edirne’nin lezzet tapusu dedim. Peki, nedir onlar; Edirne’mizin deva-i misk helvası, bir diğeri Edirne’mizin badem ezmesi, Edirne’nin kavala kurabiyesi ve Edirne’nin kallavisini bir araya getirdim ve böyle bir set haline getirdim. B u seti de öyle bir hale getirdim. Bu setin bir yanında Edirne’mizin Selimiye Camisi, 654 yıldan bu yana kutladığımız Kırkpınar tarihi güreşleri, Selimiye Camimizin büyük ustası Mimar Sinan ve ismi türkülere konu olan şehrimizin incisi Meriç nehri, Bu görüntülerle Edirne’mizi bir lezzet sandığının içinde sakladım. Bunu tarihe de sunuyorum. Edirne’mizi ziyaret eden her bir misafir der ki, “ Ben Deva-i misk alacağım fakat bu lezzetlerin bir arada olanı yok mu” Kallavi, Kavala kurabiyesi ve badem ezmesi, kısaca Edirne’nin lezzet tapusunu çıkaran bir kimse olmadı mı?arif meriç açıklama (2)

 

 

 

 

 

 

 

YIILLARDAN BU YANA ÖNCÜLÜK YAPIYORUZ

Bilindiği gibi ben de yıllardan bu yana her şeyin öncülüğünü yapma gayretindeyim. Edirne’nin Osmanlıdan bu yana günümüze gelen lezzet tapusu olan, Kavala Kurabiyesi, Deva-i misk, Badem Ezmesi ve Kallavi’yi bir arada hazırladım.  Vatandaşlarımız bu lezzet tapusunu çantası ile birlikte alacaklar. Biz her yıl bir güzellik yapıyoruz bu yıl ne yapalım dedik. Bilindiği gibi biz tarihin üzerinde oturuyoruz.

arif meriç açıklama (4)

 

 

 

 

 

 

 

Pehlivanlarımız, Kırkpınar’ımız, Mericimiz, Selimiye’miz, bunların yanında çok daha değerimiz var fakat ben bunlardan dört tanesini aldım. Bunlar bizler için çok önemli. Tüm bu güzellikleri bir araya getirip lezzeti ana olarak topladık.  Lezzet çantamızın içindeki broşürlerde Edirne’mizin değerleri hakkında bilgiler bulunuyor. Bunu tarihimize uygu bir güzellik olsun diye düşündük” dedi. Arif Meriç tüm Edirnelilerin ülkemiz ve İslam âleminin ramazanını kutladı, İslam ülkelerine huzur, mutluluk ve barış getirmesi dileğini sundu.

arif meriç açıklama (3)

 150 total views,  5 views today

Next Post

Edirne’de Türk Musevi Cemaatinden İftar

Türkiye Hahambaşılığı Vakfı ve Türk Musevi Cemaati Vakfı, Edirne’de il protokolüne iftar verdi. Bir gece önce Selimiye kenarında kurulan çadırda Edirnelilere iftar verilmişti.               Edirne Ekmekçizade Kervansarayı’nda düzenlenen iftar yemeğine, Edirne Valisi Dursun Ali Şahin, Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Vakıflar Genel Müdürü Adnan […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp