Meriç Ergene Havzası 2017 toplantıları tamamlandı

admin

Havza Yönetim Heyetlerinin Teşekkülü, Görevleri, Çalışma Usul Ve Esasları Hakkında Tebliğ” kapsamında yürütülen İl Su Yönetimi Koordinasyon Kurullarının2017 yılı 3.Toplantıları; Edirne Vali Yardımcısı Mustafa KARSLIOĞLU Başkanlığında, 17.10.2017 tarihinde saat 10:00-12:00 arasında Edirne DSİ 11.Bölge Müdürlüğünde, Kırklareli Vali Yardımcısı Sayın Tahir DEMİR Başkanlığında saat 14:00-15:30 arasında Kırklareli DSİ 112. Şube Müdürlüğünde, Tekirdağ Vali Yardımcısı  Bekir Sıtkı HANLIOĞLU Başkanlığında 20.10.2017 tarihinde saat 14:30-15:00 arasında Tekirdağ DSİ 113. Şube Müdürlüğünde gerçekleştirilmiştir.

Edirne İl Su Yönetimi Koordinasyon Kurulu Toplantısında; Edirne İli kapsamında yürütülen atık yönetimi uygulamaları, tüm Belediye yetkilileri ve Katı Atık Birlikleri ile birlikte değerlendirilmiştir.

Kırklareli İl Su Yönetimi Koordinasyon Kurulu Toplantısında; Trakya Bölgesi Yerüstü ve Yeraltı Su Kaynaklarının Tarımsal Açıdan Kullanılabilirliği ve Kirlilik Düzeyinin Belirlenmesi Projesi kapsamında Atatürk Toprak, Su ve Tarımsal Meteoroloji Araştırma Enstitüsünün 2016-2017 yılları içerisinde yaptığı çalışmalar ve bulgular Kurul üyeleri ile paylaşılmıştır.

Ayrıca Kırklareli OSB’ nin Sektörel Yapısı ve Atık suları ile Atıklarının Yönetimi konusunda yaptığı çalışmalar hakkında Kurul üyeleri bilgilendirilmiştir.

Tekirdağ İl Su Yönetimi Koordinasyon Kurulu Toplantısında ise Çokal Barajı Havzasında kirlilik oluşturan unsurlar ve yapılan çalışmalar hakkında Tekirdağ Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü ile Tekirdağ Su ve Kanalizasyon Genel Müdürlüğü tarafından bilgilendirme yapılmıştır.

 

 

 

 164 total views,  2 views today

Next Post

Geçmiş, “Enez Müzesi için 1450 imza Kültür Müdürüne teslim edildi.”

Edirne İl Genel Meclis Başkanı Mehmet Geçmiş, Edirne Ajans Medya Grubunu ziyaret etti.  Geçmiş burada yaptığı açıklamada Muhtarlarla birebir irtibat halinde oldukları için muhtarların sorunlarını kendi ağızlarından dinlediklerini ifade ederek sözlerine şöyle devam etti; “Özel idare sekreterimiz ve personelimize, bu konuda muhtarlarımızın ilgili taleplerini ilettik. Bir çoğu da şu an […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp