Meriç Eski İlçe Başkanı Şeref Tütüncü’ye vefasızlık “Heykelimizi dikeceğine kafamızı kopardılar”

admin

10 Eylül 2017 Pazar günü Meriç ilçesinde gerçekleşen AK Parti Merkez İlçe kongresinde seçime aday olarak alınmadığı ve engellendiğini ifade eden Eski İlçe Başkanı Şeref Tütüncü, partisine seçimde 3 belediye kazandırdığını ve delegenin yoğun isteği üzerine aday olduğunu ama o gün yapılan kongrede arkası bitmeyen skandalların yaşandığını ifade ederek sözlerine şöyle devam etti, “İlçe Başkanın gizli yapmış olduğu delegelere rağmen ben ve dava arkadaşlarımla medeni cesaret göstererek aday olduk. Divan başkanı rakibi ezici bir farkla yeneceğimi anlayınca listemizi Sudan sebepler ile adaylığı kabul edilmedi. Buradan beni destekleyenlerden Allah razı olsun. Biz Bitti Demeden Bitmez… Sayın Reisimiz, Genel başkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın bu konulardan haberi olması lazım. 2019 seçimlere hazırlanırken, partimize yürekten gönül vermiş görev adamlarını bu şekilde engellemeleri kongreye büyük bir gölge düşürmüştür. Ben 5 sene belediye meclis üyeliği yaptım. 3 sene ilçe başkanlığı yaptım. 2014’te Meriç, Subaşı, Küplü Belediyelerini aldım. Meriç Belediyesi’ni gece gündüz demeden çalışarak kazandık.  İl Başkanı İlyas Akmeşe ile Koordinatör milletvekili Meriç’e geldiler ve dediler ki sen istifa et, önümüzde seçim var tekrar aday olabilirsin. Ben de istifa ettim ve tekrar aday oldum. Meriç, Subaşı ve Küplü Delegeleri olan arkadaşlarım istedi.

“Ölmüş adamı delege yapmışlar.”

Ben delege listesini istememe rağmen bana vermediler. Savcılık ve hakim kanalıyla listeyi alabildim. Listeye baktığımda Meriç’te devlet memurlarını delege yapmışlar. Kavaklı’da ölmüş adamı delege yapmışlar. Küplü’de CHP’li meclis üyelerini delege yapmışlar. Böyle bir şey olmaz. Yakışıksız bunlar. Benim partime küskünlüğüm yok. Ben orada ki yöneticilere kızıyorum. Neden böyle yapıyorlar. Ben aday çıkmışım. Bakın Divan başkanı bana 5 dakika süre vermedi. Delege’nin Yüzde 5 çoğunluğunu sağlamak lazımmış, fakat bize bu anlatılmadı. Divan başkanı arkadaş ta bizi uyarmadı. Divan başkanı burada taraflı oldu. Yani öbür taraftan oldu. Biz de hakkımızı savunamadık ve kongrede kavgalar, bağrışmalar oldu, bizi polis zorla dışarı çıkardı. Milletin büyük bir çoğunluğu orada bunları kınadı. Seçimi kınayarak böyle bir seçim olmaz dedi. Beni halk istedi, millet istedi, ha girersin seçime kazamazsın o ayrı konu.

“Heykelimizi dikeceğine kafamızı kopardılar”

Yani bizi orada evrak eksik, şu eksik, bu eksik diyerek anti, kuntiye getirdiler. Yani bir sürü dolap ve oyunlar döndü. Bakın 400 tane delege var, seçime giren arkadaş 50 tane oy alamaz. Ama bizi engelleyerek arkadaşı kazandırdılar. Bakın kongrede biz tepki amaçlı salonu terk edince geriye 17 kişi kaldı. 17 kişiyle seçim mi olur. Kimse salonda durmadı. Sonra İl başkanı ve 3 tane Belediye Başkanının baskılarıyla milleti tekrar toparladılar. Burada çok büyük bir haksızlık var. Böyle bir seçim olmaz. Yüzde yüz kazanacağım seçimde seçilme hakkımı engellediler. 

“Meriç Ak Parti Gençlik kolları ve Kadın Kolları istifa etti”

“Bakın bu olaylardan sonra Meriç Ak Parti Gençlik kolları ve kadın kolları başkanı GÜLSEMİN CANATAN yapılan bu haksızlıklara karzşı istifa etti. Onlar da bu durumu protesto etti. Ben kaybettim ama halkımı ve milletimi kazandım. Daha da sıkı birbirimize sarıldık.  Beni delege istemeseydi ben zaten aday olmadım. 3 tane belediye almış eski ilçe başkanıyım. Benim heykelim dikileceğine bizim kafamızı koparıyorlar.” Dedi.

 425 total views,  2 views today

Next Post

Trakya Birlik Güreşçisi, Dünya Şampiyonu Adar’a Karşılama

EDİRNE AJANS HABER — Sadece Haber verir — Dünya Güreş Şampiyonası’nda kadınlar 75 kiloda finalde Vasilisa Marzaliuk’u 5-4’lük skorla mağlup ederek Dünya şampiyonu olan Yasemin Adar, Trakya Birlik Genel Müdürlüğü önünde, Genel Müdür yardımcısı ilker Adsoy, Trakya Birlik Güreş Kulübü Başkanı Önder Yücel, A Milli Takım Antrenörü ve Trakya Birlik […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp