Meriç Kaymakamı üreticilerle bir araya geldi.

admin

Meriç Kaymakamı Erinç Demir, ilçedeki çeltik arazilerini gezerek üreticilerle bir araya geldi.

Kaymakam Demir, ilçenin verimli topraklarında kaliteli çeltik üretimi yapıldığını söyledi.

Çeltik kadar fıstık üretimine de önem verdiklerini belirten Demir, şunları kaydetti:

“Meriç İlçe kaymakamı Erinç Demir burada yaptığı açıklamada “Meriç artık Edirne’de değil, bölgede ve ülke genelinde çeltik ve Fıstık üretiminde de markalaşma yolunda emin adımlarla ilerlemektedir. İlçemizde şu anda 87 bin dekarlık alanda çeltik yaklaşık 5 bin dekarlık alanda da fıstık üretimli yapılmakta. Bu üretim bölgeye önemli bir katma değer sağlıyor. Biz, özellikle fıstık ekiminin artacağına inanıyoruz. Çünkü Meriç iklim, su kaynakları ve deneyimli üreticileri ile bunu yapabilecek potansiyele sahip. Biz buradan şunu söyleyebiliriz, Meriç ilçemizde üretim yapmak isteyen çiftçilerimize elimizden gelen tüm bürokratik işlemlerde kolaylık sağlayacağımızı taahhüt ediyoruz, yeter ki üretim yapsınlar bu üretimimizi zenginleştirelim.”

“Potansiyelimiz çok yüksek”

Meriç Ziraat Odası Başkanı Ömer Ergin de ilçenin geniş ve verimli arazilere sahip olduğunu ifade etti.”

Sağlıklı ve kaliteli üretim yaptıklarını vurgulayan Ergin, “İlçemizde 87 bin dekar Çeltik, 5 bin dekar fıstık 50 bin dekar ayçiçeği 60 bin dekar buğday ekilebilen alan var. Ülke ve İlçemizin potansiyeli var çiftçimize gerekli destek verilirse Türk çiftçisi en iyisini en güzelini yapacaktır” diye konuştu.

 139 total views,  5 views today

Next Post

Gürkan, Ramazan Bayramını Kutladı

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan; Edirnelilerin ve tüm İslam Alemi’nin şeker tadında bir bayram geçirmesini dileyerek; “Bizi biz yapan ortak değerlerimizdir. Ramazan Bayramı; tüm insanlığa sevgi getirsin, barış getirsin. Ramazan Bayramı çocukların ağlamadığı, savaşların son bulduğu günlerin başlangıcı olsun” dedi. Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Ramazan Bayramı nedeniyle yayınladığı mesajda […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp