Meriç köylerinde 2 bin dönüm tarım arazi zarar gördü

admin

Meriç İlçesinin  Karayusuflu ve Hasırcıarnavut köylerinde 16 Haziran da  etkili olan dolu nedeniyle 2 bin dönüm tarım arazisi zarar gördü.

Meriç ilçesi Karayusuflu ve Hasırcıarnavut köylerinde Bayramın ikinci günü etkili olan dolu nedeniyle 2 bin dönüm tarım arazisinin zarar gördüğü bildirildi.

Meriç Ziraat Odası Başkanı Ömer Ergin basına yaptığı açıklamada, doludan etkilenen Köylerimizdeki tarım arazilerini geziyoruz, Kavun, karpuz ve mısır ekili alanlarda üreticilerimizin ciddi oranda zararı var, tespit ettiğimiz dolu hasarlarını ilgili kurum ve kuruluşlara ileteceğiz.  Şeklinde konuştu.. ‘’ MZOB Ergin açıklamasının sonunda da  Bu üreticilerimizin bankalara borçları var.

Bu borçların şu durumda ödenmesi mümkün değil.

Biz devletimizden, bakanlığımızdan çiftçilerimize destek olunmasını istiyoruz’’. Dedi.

Karayusuflu Köyünde  çiftçilik yapan Şenol Paşaoğlu  ise dün bayramın ikinci günü öğleden sonra yağan yağmur ve dolunun üreticileri sıkıntıya soktuğunu belirterek, ” Karpuz, kavun ekili tarlalarımızda zarar büyük Bin bir emek harcayarak büyüttüğümüz ürünlerimiz dolu yüzünden zarar gördü   Beklentimiz çok yüksekti ama dolu vurdu. Zaman erken olsa yeniden ekme şansı olabilirdi ama günler geçtiği için yeniden ekme şansımızda kalmadı Mağdur çiftçilerimizin zararının giderilmesi içini destek bekliyoruz.” ifadelerini kullandı

 107 total views,  2 views today

Next Post

Saadet Partisi “DEĞİŞTİRELİM” diyor!

Saadet Partisi Edirne Milletvekili Adayı Ali Demirkıran, seçim arifesinde bir kez daha hatırlatarak, “bu seçimde yanlış yapmanın bedeli milletimize ağır olur” onun için hep beraber “DEĞİŞTİRELİM” uyarısını yaptı. Kötü gidişatın, İnsanı bütün tanımlamaların üstünde tutan, insana sadece insan olduğu için değer veren, ötekileştirmeyen, kanmayan, kandırılmayan, şehirlere ve ülkesine ihanet etmeyen […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp