MERİÇ; kültürel etkinliklere sahip çıkmalıyız”

admin

Arslanzade Firması sahibi Arif Meriç bu yıl dördüncüsü yapılan Edirne Kitap Fuarına gelerek fuara katılanları kutladı ve firma ürünlerinden ikramda bulundu. Kitabın insan yaşamında çok önemli olduğunu belirten Meriç, “ kitap demek cehaletin yok edilmesi demektir. Burada halkın kitaba ilgi duyması gerekir.

meric-kulturel-etkinliklere-sahip-cikmaliyiz-1

 

 

 

 

 

 

 

 

Bakıyorum insanlar sokaklarda dolaşıyor gereksiz şeylerle ilgileniyor, fakat ilim ve irfana gereken önem verilmiyor.

Bu beni çok üzüyor. Dünyada medeniyetin yükselişi kitap okumadan geçer. Kitap okumayan milletler her zaman geri kalmıştır.

İsterdim ki burası karınca gibi kalabalık olsun.  . İlmi izzetini muhafaza etmek isteyenler kitap okumaya önem vermeleri gerekir.

Onlara kitap okumalarını öneririm, toplumda okuyan insandan zarar gelmez. Cehaleti karanlığı bir tek şey yok eder o da kitap okumadır.

meric-kulturel-etkinliklere-sahip-cikmaliyiz-3

 

 

 

 

 

 

 

 

Ben bu tür etkinliklerin Edirne’de yapıldığından mutlu oluyorum. Onun için buraya gelip bütün kitap reyonlarını gezdim. Bakıyorum fuara gelen kitapevi yetkilileri ülkemizin başka yörelerinden gelmişler genç kardeşlerimiz için buradan kitap aldım okullarımıza hediye edeceğiz. Edirne’ye gelen her bir misafirimiz bizim misafirimizdir. Ben Aslanzade firması sahibi olarak bu işe  çok  önem veriyorum. Bu insanlarımız bizi sevip buraya gelmişler iyi bir ortam bulmuşlar biz bu tür etkinliklere sahip çıkmalıyız. Edirne’de meslek kuruluşlarımız burayı ziyaret edip medeni uygar bir kentte olduklarını kanıtlamalı birkaç kitap alıp “ Edirne’de her yaşta ve meslekte insan kitap okuyor” görüntüsü verilmeli.

meric-kulturel-etkinliklere-sahip-cikmaliyiz-2

 

 

 

 

 

 

 

Bunu sağlamazsak Edirnelilerin misafirperverliğini göstermemiş oluruz. Ben bugüne kadar Edirne’ye yararlı olacak tüm etkinliklerde bulundum. Karınca kararınca katkı sağladım. Bundan sonra da bu gayretim devam edecektir. Edirne sevdam eksilmeden devam edecektir. Bu kenti sevmek lafla olmaz gerektiği zaman fedakârlık yapılması gerekir. Burası da onlardan biridir. Biz böyle etkinliklere sahip olursak gelenleri mutlu olarak kentimizden ayrılmasını sağlarsak onlar gittikleri yerlerde Edirne’mizin güzelliklerinden insanların kendilerine sahip çıktığından bahseder.  Bu bizleri mutlu eder. Dileğim Gelecek yıl da kitap fuarının zenginleşerek devam etmesi: Bu imkanı Edirne’ye sağlayanlara teşekkür ediyorum” dedi.

meric-kulturel-etkinliklere-sahip-cikmaliyiz-4

 98 total views,  2 views today

Next Post

ASLAN ve DİNÇ Geleceğin Gücü Girişimciler G3 Forum'una katıldı

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) tarafından Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası ile Trabzon Ticaret Borsası’nın katkılarıyla düzenlenen ve Türkiye’nin en önemli girişimcilik etkinliklerinden biri olan, “Geleceğin Gücü Girişimciler G3 Forum” Trabzon’ da gerçekleştirildi.                   Edirne Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Elmas Aslan […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp