Meriçli üreticiler Konya’da

admin

Meriçli üreticiler hafta sonu Konya’da gerçekleşen 16. Uluslararası Tarım, Tarımsal Mekanizasyon ve Tarla Teknolojileri Fuarı’na katılarak sektördeki son gelişmeleri yerinde izledi. Meriç Ziraat Odası Başkanlığınca düzenlenen organizasyonda üreticiler Konya’daki tarihi yerleri de gezerken gezinin ikinci gününde Ankara turu gerçekleşti.

Meriç Ziraat Odası tarafından düzenlenen fuar organizasyonu kapsamında üreticiler hem teknolojik hem de tarihi bir etkinliğe katılma fırsatı yakaladı.

30 üreticinin katılımıyla gerçekleşen gezide üreticiler fuar alanındaki ekipmanları ve tarım alanında yapılan yenilikleri yakından inceledi.

Gezinin ikinci gününde Ankara gezisi düzenlenirken Anıtkabir’de ziyaret edildi.

Meriç Ziraat Odası Başkanı Ömer Ergin, gerçekleşen fuar gezilerinin yeni gelişmelerin görülmesi açısından üreticilere önemli faydalar sağladığını söyledi.

“Başarılı çalışmalara imza atıyoruz”

          Hedeflerinin tarımı en iyi şekilde yapmak olduğun ifade eden Ergin, şöyle devam etti: “Biz bütün çiftçimizi kucaklayan bir hizmet üretmeye çalışma gayreti içerisindeyiz Amacımız bütün çiftçimizin gelirini artırmak, işini kolaylaştırmak, ufkunu genişletmek yeni teknolojilerle tanışmasını sağlamak, yeni açılımlar yeni atılımlar kazanmasını sağlamaktır. Her bölgeden çiftçilerimiz ve hep beraber geziyoruz, gezerken bunların değerlendirmesini yapıyoruz nasıl kendimizi geliştiririz, çiftçimize nasıl daha fazla faydalı oluruz hep bu gayretin içerisindeyiz. Allah’a çok şükür işimizi rast getiriyor başarılı bir çalışma ortaya koyuyoruz.

“Örnek çiftçi olacağız”

Meriç Çiftçisi Türkiye’ de örnek önder çiftçi olacak ve Avrupa çiftçisiyle yarışır hale gelecektir. Bizim bütün hedefimiz amacımız çalışmalarımız bu istikamette arkamızı dönüp baktığımız zaman bütün çiftçilerimizi hem yüzü güler hem güç birliği halinde bizim peşimizden geldiğini gördüğümüz için biz daha fazla enerji duyuyoruz, daha fazla gayret gösteriyoruz ve bununla birlikte hep beraber bir başarı ortaya konulmuştur.”

 58 total views,  2 views today

Next Post

Yunan Askerlerinin tahliyesi rededildi

Yunan Sınırında nöbet tutan ve Türkiye Sınırına yanlışlık geçen iki Yunan askerinin tutukluluk hallerinin devamına karar verildi. 2 yunan askeri Teğmen Aggelos Mitretodi ve Astsubay Çavuş Dimitros Kouklatzis tutukluluk hali 2. Sulh Ceza Hakimliğince değerlendirildi. Duruşmada tutuklu olan askerlerin avukatları olan Hakan Yalçıntuğ ve Selin Özer, askerin tahliyesini talep etti. […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp