Meriç’te İstiklal Marşının Kabulü ve Mehmet Akif ERSOY’u Anma Programı

admin

12 Mart İstiklal Marşının Kabulü ve Mehmet Akif ERSOY’u Anma Programı Gerçekleştirildi.

, Meriç Belediyesi Konferans Salonunda düzenlenen 12 Mart İstiklal Marşının Kabulü 97. Yılı ve Mehmet Akif ERSOY’u Anma Programına Meriç Kaymakamı Erinç DEMİR,Meriç Belediye Başkanı Nihat Yörük,Küplü Belediye Başkanı Salih Derin,  Meriç Ziraat Odası başkanı Ömer Ergin, İlçe Emniyet Amiri Mehmet Sağlam, STK ve Oda temsilcileri, Öğretmen ve öğrenciler ile birlikte vatandaşlar katıldı.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan program, Kavaklı Hürmüz ve İbrahim ATAŞ Ortaokulu İngilizce Öğretmeni İpek ŞANLI tarafından günün anlam ve önemini belirten konuşma ile devam etti.

Edirne Milletvekilleri Rafet SEZEN, Doç.Dr. Sayın Okan GAYTANCIOĞLU ve Sayın Erdin BİRCAN 12 Mart İstiklal Marşının Kabulünün 97. Yıldönümü ve Mehmet Akif ERSOY’u Anma çerçevesinde göndermiş oldukları mesajları tüm salona okundu.

İstiklal Marşını Güzel Okuma Yarışmasında ortaokul kategorisinde birinci olan Kavaklı Hütmüz ve İbrahim ATAŞ Ortaokulu öğrencisi Melis Aleyna ERSOY okuduğu İstiklal Marşının ardından salonu adeta büyüledi.

Mehmet Akif ERSOYun eseri olan Safahattan bir bölüm okunma yarışmasında birinci olan Meriç Çok Programlı Anadolu Lisesi öğrencisi Zeynep OLÇER Safahattan bir bölüm okudular. Akabinde katılımcılara Mehmet Akif ERSOY’un hayatını anlatan slayt gösterisi izletildi.

İstiklal Marşı’nın kabulünün 97. Yılı ve Mehmet Akif ERSOY’u anma programı, Kavaklı Hürmüz ve İbrahim ATAŞ öğrencilerinin hazırladığı oratoryo gösterisiyle devam etti.

Dereceye giren öğrencilerimize ödüllerini Kaymakamımız Sayın Erinç DEMİR takdim ettiler.

 

 83 total views,  2 views today

Next Post

Beykent Koleji’nden Mehmet Akif ERSOY’u Anma Programı

Özel Edirne Beykent Koleji ve Fen Lisesinde 12 Mart Pazartesi Günü İstiklal Marşı’nın Kabulü ve Mehmet Akif ERSOY’u Anma Programı düzenlendi.   Yurdumuzun düşman işgaline uğradığı günlerde milli bilinci ve ruhu canlı tutmak için yazılan İstiklal Marşı’mızın önemini hatırlatmak ve bu milli destanı yazan Mehmet Akif ERSOY’u bir daha anmak […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp