Metin Fevzioğlu Belediye Başkanı Gürkan’ı ziyaret etti

admin

Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Fevzioğlu, Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan’ı ziyaret etti.

Fevzioğlu ziyareti sırasında yaptığı konuşmada; “ Recep Başkanımızı hazırlamaya geldik.Başkanımız Edirne’nin aydınlık yüzü” değerlendirmesinde bulundu.

metin fevzioğlu - edirne - recep gürkan ziyaret (5)

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Fevzioğlu ve Edirne Baro Başkanı Özgür Yıldırım ve beraberindeki heyetin ziyaretinden memnuniyet duyduğunu ifade etti.

metin fevzioğlu - edirne - recep gürkan ziyaret (3)

Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Fevzioğlu, Belediye Başkanı Recep Gürkan’ı yeni görevinde başarılar dilemek için geldiklerini belirterek, “Çok değerli Gürkan Başkan’ı hazırlamaya geldik. Recep Başkanımız Edirne’nin aydınlık yüzü oldu, gözlerinin içi pırıl pırıl…

metin fevzioğlu - edirne - recep gürkan ziyaret (2)

Şimdi benim rahatsızlık duyduğum profesyonel politikacı tiplemesi var. Öfkelendiği zaman öfkesini anlamadığınız, sevindiği zaman sevindiğini anlamadığınız, evet derken aslında duruma göre hayır diyen bir politikacı tiplemesi. Bu tip politikacı her partide var. Ama sanıyorum bizim temel sorunumuzda bu insanlar. Yani halktan kopmuş, halkın içinden geldiğini unutmuş politikacılar.

metin fevzioğlu - edirne - recep gürkan ziyaret

İNSANLAR YAŞADIKLARI YERDE KARINLARINI DOYURMALI

Sevgili Başkanım Recep Gürkan ise tam tersi, bir siyasetçinin nasıl olması gerektiğinin modelini çiziyor. Edirne iyi bir iş yaptı diye düşünüyoruz. Tabi halk deyince akla halkçılığın gelmemesi mümkün değil. Biz halkçılığı yeterince kavramış olsaydık, bugün Türkiye’nin bir sosyal devlet sorunu olmayacaktı. Çünkü anayasadaki devletimizin değişmez nitelikleri arasında yatan sosyal devletin özü, temeli, çıkışı Atatürk’ün halkçılık ilkesindendir.

metin fevzioğlu - edirne - recep gürkan ziyaret (1)

Halkçılığı kavrasaydık küçük şehirlerden, büyükşehirlere göç olmazdı. İstanbul şişe şişe bütün Trakya’yı işgal edecek hale gelmezdi. İnsanlar, yaşadıkları yerde karınlarını doyurabilirlerdi, köklerinden de kopmazlardı.

Bu noktada belediyelere büyük iş düşüyor. Ben bu konuda sevgili başkanımın Edirne de halkçılığın ne anlama geldiğinin bir modelini de ortaya koyacağına eminim. Bizde üzerimize ne düşüyorsa bunu seve seve yaparız.” diye konuştu.

 

YOKSUL VATANDAŞLARA ADLİ YARDIM

Fevzioğlu, Edirne Baro ile birlikte, Edirne’de yaşayan maddi durumu yetersiz vatandaşlar için, adli yardımların yaygınlaştırılması için, Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan’dan destek istedi. Konuyla ilgili olarak Metin Fevzioğlu, “Sizlerden, bizlerin adli yardımlarımızı yaygınlaştırabileceğimiz alt yapıyı hazırlama konusunda desteklerini bekliyoruz. Edirne’de yaşayan maddi durumu elverişli olmayan vatandaşlarımızın avukatlık hizmetine ulaşmasını sağlayabilmek için, sizlerin bu alt yapıyı hazırlamanız bizleri çok memnun edecektir.” dedi.

metin fevzioğlu - edirne - recep gürkan ziyaret (4)

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan’da, “Edirne Halkı adına çok memnun oluruz. Zaten Edirne Barosu ile senkronize bir çalışmamız var. Siyasetin temel öğesi halk. Ve halkın içinde olmak gerekir. Belki de Edirne’de bu paradigma değişikliğini başarmaya çalışıyoruz. Umuyoruz ki önümüzde ki dönemde halkçı belediyecilik nedir göstereceğiz.” diye konuştu.

Ziyaret sonunda, Metin Fevzioğlu, Belediye Başkanı Gürkan’a, Türkiye Barolar Birliği’nin ambleminin bulunduğu porselen tabak hediye etti. Ve Belediye Başkanı Recep Gürkan’da, Fevzioğlu’na Edirnekari Selimiye Camii işlemeli tablo hediye etti.

 

 

 193 total views,  2 views today

Next Post

Jandarma’dan “Traktörünü Güvenli Sür” kampanyası

Edirne İl Jandarma Komutanlığına bağlı, İl Merkez Jandarma Trafik Timleri “Tarım Araçlarının Güvenli Kullanımı Projesi kapsamında Edirne Ergene Araç Muayene İstasyonları (TÜV-TÜRK) ile koordineli olarak, Edirne’ye bağlı merkeze uzak köylerde mobil araç muayene istasyonu marifetiyle” Traktörünü Güvenle Sür! Can Yanmasın, Mal Ziyan Olmasın !” kampanyası, gerekse karayollarında daha güvenli kullanımın, […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp