Metin Feyzioğlu “biz kutup yıldızıyız”

admin

EDİRNE AJANS HABER MERKEZİ / 214 24 04 / edirneajans@hotmail.com

Bir otelde basın toplantısı düzenleyen Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu Ülke sorunlarına değindi. İktidarın kendi hoşuna gidecek toplantılara hoşgörü ile baktığını belirten Feyzioğlu sözlerini şöyle sürdürdü; “Toplantıların böyle alkışlamak olarak düşünülürse bunda bir kez daha düşünmek gerekir.

Metin Feyzioğlu

Toplantı ve gösteriler düşünceyi açıklamanın bir yoludur. Şiddete başvurmayan toplantılar hiçbir şekilde dağıtılamaz önceden izin almaya tabi değildir. Yalnız Türkiye’de polis birkaç kişi bir araya geldiğinde ve siyasi iktidar karşıtı bir söz söylenmeye başlandığında gaz sıkmayı bir alışkanlık haline getirmiştir. Adeta yurttaşın üzerinde tatbikat yapılmaktadır.

Metin Feyzioğlu-edirne-4

Ülkemizde üç yüz bin öğretmen açığı bulunmaktadır. Bakıyorsunuz bir kalemde 50 bin ilave polis alınıyor. Öğretmenlere kaynak yok derken milyonlarca dolar gaz fişeklerine para harcanıyor. İktidar bir polis devleti inşa etmektedir. İnsanların yatak odalarına girilmekte nasıl yaşayacaklarına karar vermekte bu kararlara uymayanların da başını polisle ezmeye kararlı görüntü sergilemektedir. Bunun bir parçası Milli Eğitimden milli kelimesinin düşürülmesi ile karşımıza çıkmaktadır. Milli olmanın millet yaratmaktaki önemini milletin varlığındaki vazgeçilmez taşıyıcılığını en iyi Trakya ifade etmektedir. Trakya milletin ne demek olduğunu ve ne anlama geldiğini bilir. Sonuna kadar Türk milletine bağlılığını sürdürür. Türk milleti olmadan Türkiye Cumhuriyetinin ayakta kalamayacağını en iyi Trakyalı bilir. Türk Milletinin milli olmada en büyük koşulu eğitimin milli olmasıdır.4+4+4 ile milli eğitim zedelenmiştir.

Metin Feyzioğlu-edirne-3

Isparta’da bir milli eğitim müdürü kız ve erkeklerin yemek saatlerini ayırmaya daha sonra geri adım atıp yemekhaneli paravan ile ayırmaya kalkışmıştır. Buradan soruyorum yemek yiyen insanların birbirine farklı düşünceyle bakması hangi akla hizmettir. Bunun düşünülmesi ahlaksızlıktır. Bunun milli eğitimle bağdaşır bir yanı yoktur. Bunda amaç kadını toplumdan koparıp ikinci sınıf yapmak, evine mahkûm etmektir. Bütün bunlar özgürlük alanı genişletiyoruz diye yapılmaktadır. Şimdi de gündeme sosyal ilişkilerden nasibini almamış kafalarca kadın ve erkeğin yan yana olmasında mutlaka cinsellik arayan ve birtakım kendi düşüncelerine göre ayıplar arayan kafalarca kız ve erkeğin ayrı okullarda okumaları gündeme getirilmiştir.

Metin Feyzioğlu-edirne-4-harika-türkay

Bu kafalar her halde sanmaktadır ki, ortaokul ve lisedeki kız ve erkek öğrencilerin aklında sınav yok ders yok sadece kendi kafaları ile gidiyor.

KADINA ŞİDDET %1500 ARTTI

İnsanla bunları kendileri gibi biliyor. Buna onlar için üzülüyorum hem de hayatlarını karartmaya ahdettikleri gençler için de üzüntü duymaktayım. Bunların özgürlükler adına yapıldığı bir günde bugün kadına karşı şiddet gününü kutluyoruz.

metin-feyzioğlu34

Şiddetin son 10 yılda %1500 arttığı bir ülkede kadına karşı şiddete mücadele gününü kutluyoruz. Kadının sosyal gücünün ve üretim gücü elinden alınıp kocasına, babasına bir erkeğe bağımlı hale geldiği onların maddi gücünün hakimiyeti altına alındığı bir dönem yaşıyoruz. Peki bu dönemde kadını özgürleştiriyoruz diyenler Sigortasız çalışmanın arttığı bu dönemde ne yapmışlardır. Merdiven altında üretim yapan kadınlarımızın elinden tutulmuş mudur? Kadını özgürleştirmek onlara sosyal kültürel ve ekonomik haklar tanımakla olur.

metin-feyzioğlu34 (1)

SEÇİM BARAJI %3 OLMALI

Ülkemizin tek valisi kadındır.5500 kamu bürokratının sadece 500’ü kadındır. Milletvekili, rektör sayısına bakınız kadına nasıl bir yol çizildiğini göreceksiniz. Anayasa çalışmasının sonlanmasının ne kadar yanlış başladığını da göstergesidir. Biz baro olarak ilk günden bu yana sağlıklı bir anayasa yapılmasının ön koşulunun %10 seçim barajının %3’e çekilmesini talep ettik. Ülkemizin daha özgür olması adına anayasa yapılmalıdır.

metin-feyzioğlu34 (2)

Seçim barajı 53’e indiği zaman tüm siyasi görüşlerin temsili sağlanmış olur. Parlamento da temsili sağlanır. Siz basın mensuplarının örgütlenme hakkının gerçekten basın mensubu kadrosuyla çalışabilme hakkının sağlanması gerekir. Temizlik şirketi veya turizm şirketi mensupları olarak gazetecilik olmaz. Bütün bunlar sağlanmadan medya farklı düşüncelere açılmadan hazırlanan anayasa hamlesi sonuçsuz kalacaktır. İnsana odaklı olmayan onu dikkate almayan hiçbir açılım Kürt meselesini çözemez. Barzani’nin Diyarbakır’a gelişi Kürt meselesini çözemez. Bu siyasi iktidarın mezhepsel yaklaşımına uygundur. Kürtler insanca yaklaşımdan yanadır” diyen Metin Feyzioğlu bir başka konu ise dershaneler sorunu belirterek şunları söyledi; “Milli eğitim yeterli olmadığı için dershaneler gündeme geldi. Dershanelerin kapatılması ile 10 binlerce öğretmen işsiz kalacak. Devlet açısından iki yapı arasındaki sürtüşme buna neden oldu. Biz Barolar olarak evrensel hukuk kurallarının savunuculuğunu yapan en yetkili kurumuz. Bunu savunuyoruz. Ülkemizde bütün siyasi partiler Baro’yu izleseler çok şey öğrenirler. Biz kutup yıldızıyız.

Metin Feyzioğlu2

Bizler suni gündem değil, gerçek gündem peşindeyiz. 82 bin avukatın olduğu yargının en üst kurumunun başındayım” diyen Feyzioğlu, ”Bakıyoruz bazı valilerimiz kraldan çok kralcı geçiniyorlar. Bayramlar da törenler iptal ediliyor. Edirne’de de iptal edildi. İptal edildikçe millet sahipleniyor. Daha da iptal etsinler” dedi.

 

metin-feyzioğlu34 (3)

 

 

 

 

 

 

 276 total views,  2 views today

Next Post

Sağlık Bakanı Müezzinoğlu “ Balkanların sağlık merkezi olacağız”

EDİRNE AJANS HABER MERKEZİ / 214 24 04 / edirneajans@hotmail.com  Ak Parti il merkezinde basın mensuplarına açıklama yapan Sağlık Bakanı Müezzinoğlu, Edirne Belediye Başkanı adaylığı için iki aday adayının belli olduğunu, bu adayların Edirne kamuoyuna sunulacağını ondan sonra netleşeceğini belirtti.Edirne’nin Balkanların sağlık merkezi olacağını, Yunanistan’da üç bin kişinin Türkçe kurslarına […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp