Metin Kıray “SEÇİMLER ARTIK YEREL SEÇİM DEĞİLDİR”

admin

Av. Metin Kıray yaptığı yazılı açıklamada şu ifadelere yer verdi; “30.mart Pazar günü yapılacak seçimler genel seçime dönüşmüştür. Bu seçimlerde, daha önceki seçimlerde olduğu gibi, sağ-sol-liberal,v.s. düşünceye sahip partiler ve düşünce akımları yarışmamaktadır.

metin kıray-seçim analizi

Bu seçimlerde, Mustafa Kemal Atatürk ve Laik Cumhuriyeti benimseyenler; Cumhuriyetin maddi ve manevi tüm kazanımlarını Türk halkının düşünce ve duygusundan silmeyi amaçlamış ve her türlü ahlak ve dürüstlük ilkelerine sadece ve sadece kendi çıkarlarına hizmet ettiği sürece uyan, tersi durumda hepsinden bir anda vaz geçebilen Abdülhamit özlemcilerinin yönetimindeki AKP’ye karşı topyekün bir seçim mücadelesine girişmişlerdir. Bu durum, Edirne’de de aynen gözlemlenmektedir.

Edirne’de bir kez daha AKP’nin ezici bir seçim yenilgisine uğratılması, tüm Atatürkçü, Aydın, Cumhuriyetçi Edirnelilerin; Türkiye Cumhuriyeti’nin Kurucusu yüce önder Mustafa Kemal Atatürk’e açık bir görev borcudur.

metin kıray

Edirne’de, uzun yıllardır en güçlü siyasi parti CHP olduğuna göre, bu partinin AKP’ye karşı desteklenip, seçimlerin galibi olmasının sağlanması bu borcun yerine getirilmesinin gereğidir.

Haklı veya haksız çeşitli nedenlerle, CHP üyesi iken, partisinden istifa ederek DSP’ye katılanlar, CHP.nin alacağı oyları bölerek, sonuçta AKP zihniyetinin Edirne’de söz sahibi olacak bir güce ulaşmasına neden olabilirler.

Böyle bir sonucun doğması,neden olan bu kişilere altından kalkamayacakları bir vebal yükleyecektir.

Diğer taraftan, geçmişte milletvekilliği de dahil olmak üzere çeşitli görevler üstlenmiş CHP üyelerinin, adaylarla ilgili bir sorunu varsa, bu sorunun giderileceği yer ve zaman adeta Atatürk ve Laik Cumhuriyet düşmanları ile bir ölüm-kalım mücadelesinin verildiği bu seçim platformu olamaz… Bu kişiler eğer, artık CHP ile düşünsel ve manevi bir ilgilerinin kalmadığını, bir başka partiye oy ve destek vermeyi düşünüyorlarsa, siyasi etik gereği CHP üyesi olarak kalmamaları da şarttır.

Değerli Edirneli hemşehrilerim;

30 Mart Pazar günü yapılacak seçimlerin Edirne için ayrı bir önemi vardır.

Türkiyenin büyük bir bölümü 12 yıldır her türlü ahlak ve dürüstlük ilkelerini sadece ve sadece kendi çıkarlarına hizmet ettiği sürece savunan ve tersi durumda hepsinden bir anda vaz geçebilen Abdülhamit dönemi özlemcilerinin yönetimindeki AKP’nin sosyal ve siyasal baskısı altındadır.

AKP zihniyetinin; bu parti yöneticilerinin gerçek kimliklerini son üç ayda gören,daha önceleri bu partiye oy vermiş değerli vatansever; Edirne’li hemşehrilerimin de içinde olduğu, Mustafa Kemal Atatürk ve laik cumhuriyeti benimseyen tüm Edirneli hemşehrilerimin desteği ile, Edirne’de bir kez daha ezici bir yenilgiye uğratılacağına olan inancım ile tüm Edirnelileri şimdiden kutluyorum…”

 

 203 total views,  5 views today

Next Post

AKLIMIZI BAŞIMIZA TOPLAYALIM

Son aylarda siyasilerin konuşmalarını dinledikçe insanların konuşulanlara inanası gelmiyor. Siyasetin başında olanlar örnek olması gerekenler ve onların uzantıları halka örnek olacakları yerde halka yaptıkları açıklamalar miting alanlarında kullandıkları halkı kutuplaştıracak sözlerle kötü örnek olmaktadırlar. Liderle böyle yaparsa onun destekçisi olan il ilçelerdeki kadrolar ne yapsın. Onlar da eğer onların dışındaki […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp