Metin Kıray’ın acı Günü

admin

Av. Metin Kıray’ın annesi 1929 doğumlu Zehra Şükran Kıray vefat etti. M. Kemal Atatürk’ü seven yaşadığı sürece onun değerlerine sahip çıkan Kıray, Ulu Önder Mustafa kemal Atatürk’ün ölümünün 79. Yılında 10 Kasım 2017 tarihinde vefat etti.

Türk Kadınlar Birliği Yönetim Kutulu Üyesi, emekli öğretmen Şükran KIRAY, Yaptığı birçok güzel hizmetlerin içinde, Hapishanedeki 56 kadın mahkuma “okuma yazma kursunda “okuma yazma öğreten Cumhuriyet Öğretmenidir.  

Torunu Levent Kıray, Babaannesini kaybetmenin üzüntüsünü resmi facebook hesabından paylaştığı yazıda duydu yüklü satırlarla şöyle paylaştı.   “Uzun ve bereketli bir ömür sonucu son günlerine kadar ayakta ve huzur içinde vefat etti babaannemiz. Atatürk’ü de çok severdi ve gerçekten 10 Kasım’da Hakk’a yürüdü. Eşi olan dedem de bir 30 Ağustos günü ölmüştü. Yüce Allah büyüklerimize ve hepimize güzel bir ömürden sonra ebedi cihanda yüksek mertebeler nasip etsin inşallah”

Kıray’ın cenazesi geçtiğimiz Cumartesi günü Eski camide kılınan ikindi namazı sonrasında Buçuktepe mezarlığına rahmetli eşinin yanına  defnedildi.

88 yaşında hayata gözlerini yuman merhume Zehra Şükran Kıray’a Edirne Ajans ailesi olarak Allahtan rahmet, Oğlu Av. Metin Kıray, Torunu Av. Levent Kıray ve ailesine başsağlığı  dileriz.

 

 643 total views,  2 views today

Next Post

UTSO’dan Bölgeyi Kalkındıracak İşbirliği

Toplantının ana gündem maddesi ilk kurulduğunda Trakya Kalkınma Ajansı tarafından yürütülen Edirne Sanayi ve AR-GE Yetenek Envanteri projesi çalışmalarının daha sağlıklı ve veri akışının daha düzenli olması açısından, Edirne Ticaret ve Sanayi Odası’na devredilmesi oldu. Diğer yandan toplantıda Uzunköprü ve Keşan Ticaret ve Sanayi Odaları ile işbirliği içerisinde Edirne il […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp