Meydan Mahallesi Kadınları, İkinci Baharlarında Edirne’yi Keşfetti

admin

Edirne Belediye Başkanlığınca, Edirne Merkez’de yaşayan 65 yaş üstü yaşlılara yönelik başlatılan proje tüm hızıyla devam ederken, bu ay Meydan Mahallesi’nde yaşayan kadınlar Edirne’yi keşfettiler.
meydan mahallesi kadınları-gezi

Edirne Belediye Başkanlığınca, Talatpaşa Mahallesi ve Dilaverbey Mahallesi’nin ardından, Meydan Mahallesi’nde yaşayan 65 yaş üstü vatandaşlara yönelik Edirne turu gerçekleştirildi.

meydan mahallesi kadınları-gezi (2)

Meydan Mahallesi’nde yaşayan 65 yaş üstü 25 vatandaşın katıldığı Edirne Gezi turu sabah saatlerinde yeni yerleşim bölgesinin otobüsle ile gezilmesi ile başladı. Gezi turu kapsamında, Edirne Belediye Başkanlığınca yapılan Suni Gölet gezildi. Ardından, Toki yerleşim Bölgesi, Sarayiçi Bölgesi, Balkan Şehitliği, Sultan II.Beyazıt Külliyesi ziyaret edildi.

meydan mahallesi kadınları-gezi (4)

Sultan II.Beyazıt Külliyesi ziyaretinin ardından, Karaağaç Mahallesi, Lozan Anıtı ve Pazarkule’ye götürülen Meydan Mahallesi sakinleri, Protokol Evi’nde müzik eşliğinde yemek yediler. Protokol Evi’nde müzik eşliğinde eğlenen Meydan Mahallesi sakinleri, Edirne Belediye Başkanı Hamdi Sedefçi’ye böyle bir projeyi hayata geçirdikleri için teşekkür ettiler.

meydan mahallesi kadınları-gezi (1)

Son olarak Meydan Mahallesi’nde yaşayan kadınlar, “Yıllardır, doğup büyüdüğümüz Edirne’mizi gezme imkanı bulamıyorduk. Hayat şartları, sağlık sorunlarımız derken, Edirnemizin güzelliklerini görme imkanını hep erteledik. Edirne Belediye Başkanımız Hamdi Sedefçi’ye böyle bir gezi düzenlediği için çok teşekkür ediyoruz. Başkanımızın başlattığı proje ile, bakıma muhtaç olan, sağlık sorunları yaşayanlar tespit ediliyor, doktor, avukat, psikolog ücretsiz yardım desteği sağlanmaya başlandı.

meydan mahallesi kadınları-gezikpk

Başkanımıza çok teşekkür ediyoruz. Her türlü sorunumuzda zaten bizlere destek oluyor, çözüm buluyordu. Bu proje ile tekrar tekrar teşekkür ediyoruz. Başkanımız Hamdi Sedefçi’ye, dün olduğu bugün de, inancımız, güvenimiz ve desteğimiz tamdır.” dediler.


 151 total views,  8 views today

Next Post

SAADET PARTİSİ Temsilci ve Sandık Müşahitleri toplantısı yaptı

Saadet Partisi Edirne İl Teşkilatı seçimler yaklaşırken Mahalle ve Köy Temsilcileri ile Sandık Başkanları toplantısı yaptı. Seçim öncesi teknik bir bilgilendirme yapıldığı toplantı, merhum Erbakan Hoca ile ilgili bir sinevizyon sunumu ile başladı. Daha sonra kürsüye gelen Merkez İlçe ve SKM Başkanı Şaban Kaya, seçim çalışmaları ile ilgili bu güne […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp