MHP Genel Başkanı Bahçeli Edirne’de Coşkuyla Karşılandı.

admin

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli Kırklareli ziyaretinin ardından kara yolu ile Edirne’ye geldi. Partililer Bahçeliyi. Hasköy’de konvoy ile karşılandı.

mhp devlet bahçeli-gürsel şimşek-orhan çakırlar - edirne (83)

Büyük bir konvoy eşliğinde Edirne’ye gelen MHP Lideri İlk olarak parti il merkezine giderek partililerle görüştü. Buradaki görüşmesinden sonra Saraçlar Caddesine geçip davul zurna eşliğinde karşılanan Bahçeli burada kendisini karşılayan halka hitap etti.

mhp devlet bahçeli-gürsel şimşek-orhan çakırlar - edirne (38)

Bahçeli burada yaptığı konuşmasında Şunları kaydetti; “ 2015 yılı 12 Hazirana kadar milletvekili seçimleri yapılması gerekmektedir önümüzdeki süreçte ülkenin kaderini belirleyecek üç siyasi olay bulunmaktadır. Bu üç seçim halkımızın önüne gelmiş önemli bir fırsattır, bunu çok iyi değerlendirmeliyiz. Mahalli seçimlerin ardından Cumhurbaşkanlığı seçimi yapılacak. Cumhurbaşkanı seçimi bugüne kadar siyasi partiler tarafından belirlenen adaylarla yapılıyordu. Bu tür seçim büyük sıkıntı yaratıyordu. Bu Cumhurbaşkanlığı seçimi ise halk tarafından belirlenecek.

mhp devlet bahçeli-gürsel şimşek-orhan çakırlar - edirne (95)

Bu seçimleri halkımız önemsemeli. Bu göreve gelecek kimsenin seçiminde çok dikkatli olmalıyız. Cumhurbaşkanı birçok sorunun çözümünde önemli rol oynamaktadır. Bunun ardından milletvekili genel seçimleri yapılacak. Bu seçim de siyasi iktidarın devamına ve değişmesinde belirleyici olacaktır. Önümüzü aydınlık görmek istiyorsak bu üç seçime çok önem vermeliyiz. Bu seçimlerde sandığa gitmeliyiz. Oyların çalınmasına fırsat vermemeliyiz. Buradan Edirnelilere sesleniyoruz hangi partiden olursa olsun sandığa gidip oylarını kullanmalıdır. Türkiye 11 yıldan bu yana AKP tarafından yönetiliyor. AKP Türkiye’de Milli görüşten ayrılan bir gurup tarafından kurulup iktidar oldu halkımız ülke sorunlarını çözeceği inancı ile bu partiye oy verdi. AKP daha sonraki yılarda siyasetini devamlı kılacak yollar denedi.

mhp devlet bahçeli-gürsel şimşek-orhan çakırlar - edirne (67)

AKP’liler bugün oy verirken bir kez daha düşünmek zorundadır. AKP bugün yasama ve yürütmede belli bir güç haline geldi. AKP basın ve medya üzerinde de önemli baskılar yaptı. Medya sahipleri iktidar ile beraber olmayı tercih etmiş. İktidarın propaganda gücünü genişletmiştir. Bu arada kendi yandaşları ile medya kurup yönetmek istemektedir. Bunda önemli başarı kazandı. Bunun dışında Medya üzerine korku saldı. İktidar bununla da yetinmedi, yargı üzerinde baskı yaptı. Anayasa mahkemesi sayısı ve yapısını değiştirdi.Yetmez ama evet diyenler İktidarın bu duruma gelmesine neden oldu.” diyen Bahçeli Edirne’nin Osmanlı Devletine 92 yıl başkentlik yaptı.Biz de Orhan beyi Belediye Başkan adayı yaptık .” diyerek sözlerini tamamladı. Bahçeli konuşmasının ardından Seçim bürosu açılışını yaptı.

 72 total views,  2 views today

Next Post

Gürkan’dan Edirne Ajans’a Ziyaret..! ANKETTE CHP yüzde 42.7 İLE AÇIK ARA BİRİNCİ PARTİ

CHP Edirne Belediye Başkan adayı Recep Gürkan Gün boyu ziyaretlerin ardından Gazetemizi ziyaret etti. Partili belediye meclis üyesi adayları ile Gazetemize gelen Gürkan, böyle güzel bir mekânda yayın yaptığı için Edirne Ajans Gazetemiz ve Radyo su ekibini kutladı. Gürkan bu ziyaret sırasında yaptığı konuşmada; “Bazıları CHP’nin ne kadar önemli olduğunu […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp