cof

MHP Edirne İl Başkanı Hakan Özkan gazetemize yaptığı açıklamada MHP olarak her zaman devletin ve milletin yanında durduklarını ve durmaya devam edeceklerini belirterek konuşmasına şöyle devam etti; Türkiye’de maalesef 15 Temmuz hadisesinden sonra çok farklı şartların oluştuğu bir durum var. Yani, 15 Temmuz darbe girişiminden sonra bir çok şey daha net ortaya çıktı ve herkes Türkiye fotoğrafını daha net görme fırsatı buldu. Bu noktada artık safların netleştiği, herkesin bir duruş sergilemesi gerektiği noktasında bir kanaat oluştu ve birlikte hareket etmek ihtiyacı doğdu. Bu Yenikapı ruhu olarak dillendirdiğimiz bir mitingle taçlandırıldı. MHP bu ruhun arkasında durduğunu söyledi ve durmaya da devam edecek. Çünkü emperyalist güçler bölgemizde ve Orta Doğu’da hedefledikleri projeleri hayata geçirebilmek için Türkiye üzerinde büyük oyunlar oynuyor. Bunlar bugünün planı ve projeleri değil.  100 yıllık, 50 yıllık, 30 yıllık planlarlar projeler hayata geçirilmeye çalışılıyor. Bugün de bunları hep beraber görüyor ve yaşıyoruz.  Orta Doğu’da yaşanan gelişmeleri görüyoruz. Kurulmak istenen terör koridoru, devamında kurulmak istenen kürt devleti, devamında bu kürt devleti üzerinden kurulmak istenen  Büyük İsrail projesi..Bunlar hepsi bu projenin birer parçası. Bunlara bugün biz dur demezsek yarın dur deme şansımız ortadan kalkacaktır. Belki daha büyük bedeller ödemek zorunda kalacağız. yılında MHP Genel Başkanımız Devlet Bahçeli  2012 yılında Afrin’den Kandil’e kadar bir hilal oluşturalım ve bu bölgeyi koruma altına alalım demişti ve çağrıda bulunmuştu. Maalesef o gün Türkiye’yi yönetenler MHP’nin hayal gördüğünü söylemişti. Ama gelinen noktada gerçekleri gördü ve haklı olduğumuzu herkes anladı.  MHP Genel Başkanımız Yarınları görerek siyaset yaptığı için ve Türkiye’nin muhtemel  yaşadığı sıkıntıları öngördüğü için uyarılar yaptı ama o dönem kulak asılmadı ama bugün gelinen noktada MHP’nin ne kadar haklı, ne kadar doğru söylediği ortaya çıktı ve şu anda MHP’nin söylemleri hayata geçiriliyor.

“Biz her zaman devletin ve milletin yanında durduk ve durmaya devam edeceğiz”

Geç kalmış olsak bile zararın neresinden dönersek kardır mantığı ile bakmak lazım ve önce ülkem ve milletim sonra partim çizgisinde siyaset yapan MHP, bugün söylediklerimizi bugün hayata geçiren iktidar partisine bu noktada destek veriyor.  Destek vermeye de devam edecek. Bugün dış politikada terörle mücadelede, fetö hain terör örgütü ile mücadelede ve orta doğu da, dış politikada yaşanan gelişmelerde siyasi iktidarı sonuna kadar destekliyoruz. Biz ülke önce ülke ve milletim diyen bir siyasi hareketiz. Ülkemiz çok büyük bir ateş çemberinde ve hem ekonomik hem de siyasal yönden sıkıştırılmaya çalışılıyor. Onun için bu noktada bizim siyaset yapmamızın bir anlamı yok. Bu noktada her zaman biz devletin ve milletin yanında durduk ve durmaya devam edeceğiz. Bu MHP’nin varoluş gayesidir. Kuruluş felsefesidir. MHP’nin kuruluş’undan bugüne kadar baktığınızda MHP’nin çizgisinde bir sapma asla olmamıştır.  Bugüne kadar böyle olmuştur ve böyle olmaya da devam edecektir. Ülkücü hareket her zaman bedeli ne olursa olsun Türk devletinin kuruluş felsefesine halel getirmeyecek şekilde mücadelesine devam ediyor. “ dedi.

“Bizim oy kaybımız asla yoktur”

MHP’nin oy kaybı ile ilgili hiçbir sorunu olamadığını ifade eden İl Başkanı Özkan konuşmasına şöyle devam etti; “Biz bu milletin refleksi, kalbiyiz. Biz bu milletin hisleriyiz. Onun için millet ve devlet söz konusu olduğu zaman, devlet bizim anamız gibidir bugün kollamak ve gözetlemek zorundayız. Hep söyleriz “İnsanı yaşat ki devlet yaşasın” derdik. Ama bugün “Devleti yaşat ki insan yaşasın”a geldi bu mesele. Önce devletin varlığı ve birliği önemli. Burada siyaset olmaz. Bu noktada MHP üzerine düşeni yapmaktadır. Bugün siyasi iktidarla da bir işbirliğimiz söz konusudur. Bunu da böyle görmek lazım. Önümüzdeki dönem Türk devletini, Türk milletinin bu kıskaç altına alınmaya çalışan Türk Devletinin önünü açmak için MHP önderliğinde bir Cumhurbaşkanlığı hükumet sistemi ortaya kondu. Bunu destekledik ve böyle bir daha hızlı karar alabilen daha yerinde hareket edebilen sistem değişikliğine gidiyoruz. Bunun da hayata geçirilmesi için bu işbirliğinin olması gerekiyor. İşbirliği içerisindeyiz. Önümüzdeki dönem Türk devletini daha büyük sıkıntılar yaşamaması için bu geçiş süreci çok önemli. Devletin varlığı ve birliği her şeyin üstündedir. MHP de bu noktada şu anki iktidar partisinin politikalarını desteklemektedir.”dedi.