MHP İl Başkanı Şimşek: “Milletimize umut verecek yegane adres MHP”

admin

Esenyurt Seçim Bürosu’na 26 Ocak Pazar günü düzenlenen haince bir saldırı sonucu hayatını kaybeden İstanbul İl Teşkilatına bağlı olarak çalışan basın danışmanı Cengiz Akyıldız’ın şehit edilmesi ve partinin Edirne’de seçim çalışmaları hakkında, MHP İl Binasında il teşkilatı tarafından basın toplantısı düzenlendi.

mhp-basın-toplantısı

Toplantıya İl Başkanı Gürsel Şimşek, MHP Edirne Belediye Başkan Adayı Orhan ÇAKIRLAR, Merkez İlçe Başkanı Hakan ÖZKAN, İL ve İlçe yönetimi ile birlikte çok sayıda parti üyesi katıldı. Burada bir konuşma yapan İl Başkanı Gürsel ŞİMŞEK açıklamasında; “MHP Edirne İl Teşkilatı olarak partimizin İstanbul’da Esenyurt Seçim Bürosu’na 26 Ocak Pazar günü düzenlenen haince bir saldırı sonucu hayatını kaybeden İstanbul İl Teşkilatına bağlı olarak çalışan basın danışmanı Cengiz Akyıldız’ın şehit edilmesinden ve beş ülküdaşımızın yaralanmasından dolayı duyduğumuz acının tarifi imkansızdır. Buradan bir kez daha şehadet mertebesine erişerek şehitler diyarına uğurladığımız Cengiz Akyıldız’a Cenab-ı Allah’tan rahmet diliyor, kederli ailesine, camiamıza ve Türk Milleti’ne başsağlığı diliyorum. Bugün karşımızda, AKP tarafından devlet kuruluşlarının birbirine düşürüldüğü, devleti işlenmez hale getirildiği, siyasetin yozlaşıp kokuştuğu, iktidar partisinin boğazına kadar rüşvet ve yolsuzluklara battığı, bölücülerle ihanet derecesine varan işbirliğinin olgunlaştığı bir Türkiye manzarası vardır.

mhp-basın-toplantısı5

Böyle bir ortamda milletimize umut verecek yegane adres olan MHP’sine yapılan bu alçakça saldırının hedefi ülkemizin birlik ve bütünlüğü, dirlik ve düzenidir. Askerin cezaevine, polisin sürgüne mahkum edildiği böyle bir düzende ülkücüleri kanlı kurşunlarıyla pis oyunlarına alet etmeye çalışanları, Allah’a şükürler olsun ki, ülkücü hareketin gücü ve kudreti geri püskürtecek ve bu kahpe oyunu bozacaktır. Bugün iktidardaki AKP zihniyetinin bölücü etnik siyasetle yoldaşlığının yanı sıra, Ana muhalefet partisinin yeni Türkiye, Yeni CHP gibi söylemlerin arkasına gizlediği etnik ayrışmaya yönelik şüpheli duruşu MHP’sinin önemini bir kez daha arttırmaktadır.

mhp-basın-toplantısıkpk

Değerli basın mensupları;30 Mart 2014 tarihinde yapılacak olan yerel seçimlere MHP Edirne İl teşkilatı olarak çok ciddi bir şekilde hazırlanmaktayız. Bildiğiniz üzere, Edirne’de Belediye Başkan adayını ilk kez ve sorunsuz bir şekilde belirleyen parti MHP’si olmuştur. 29 Temmuz 2013 tarihinde başlayan aday adaylığı ile Orhan Çakırlar çalışmalarını sistematik bir şekilde Yıldırım Mahallesinden başlatmış daha sonra merkezden çevreye yayarak devam etmiş, şehrin ve mahallelerin kanaat önderleri ile yapılan görüşmelerle kuvvetlendirmiştir.

mhp-basın-toplantısı4

4 Ocak 2014 tarihinde Lalezar Restaurant’ta muhteşem bir aday tanıtım toplantısıyla tüm Edirne Belediye Başkan adaylarını açıklamıştır. 5 Ocak’tan itibaren başlayan düzenli çalışmalar ile Edirne’nin tamamına yakın bir bölümünde özellikle ticaretle uğraşan esnaf ve sanatkarlarımızla görüşülmüş, tüm kamu kurum ve kuruluşlarımız ziyaret edilmiştir. Merkez ilçe teşkilatının tüm mahallelerde, kadın kolları teşkilatımızın da doğrudan ev gezileriyle adayımızın tanıtımını ‘’halkımızla bire bir’’ görüşmelerde yapmışlardır. Bu çalışmalarımız halen devam etmektedir. Ancak seçim çalışmaları sırasında gördüğümüz ve dikkatimizi çeken halkımızın da nefretini toplayan bir önemli konuyu sizlerle paylaşmak istiyorum: AKP her zaman ve her yerde olduğu gibi kural tanımazlık sınır tanımazlık hukuk tanımazlık alışkanlıklarını bu seçimlerde de göstermeye başlamıştır.

mhp-basın-toplantısı3

Haksız ve yakışıksız bir şekilde hileli bir seçim süreci işletilmektedir! Ocak ayından beri AKP yöneticilerinin ve adayının yaptığı ev ziyaretlerine evlere kahve kutuları ve mis sabunu içeren torbaları bırakmaları 17 Aralık operasyonunda evlerinde para sayma makineleri bulunanların ve ayakkabı kutularından çıkan milyon dolarların küçük bir kısmının Edirne’de mis sabunu ve kahve kutularına dönüştüğünü göstermektedir. Şimdi sorarım sizlere bu seçim rüşvetini buraya gönderenler Edirne belediyesinden ve Edirne’den yarın bunun karşılığında ne isteyeceklerdir ya da bir diğer deyişle seçimi kazanırsanız hangi yetimin hakkını bu rantiyecilere peşkeş çekeceksiniz. Bu vahim durumun daha fazla sürmemesi için Mahallin Mülki Amiri Valilik makamına dilekçemizi ileteceğiz mevzuata aykırı bütün çalışmaların durdurulmasını isteyeceğiz. Benim AKP zihniyetine ve buradaki temsilcilerine acilen tavsiyem bu mis sabunlarını acilen Meriç nehrine dökünüz ve kendinizde Meriç köprüsünden balıklama veya çivileme bir şekilde atlayarak bu sabunlu suda yıkanıp, aklanıp paklandıktan sonra Edirneli’nin önüne çıkınız.” Dedi.

mhp-basın-toplantısı2 

 

 

 

 

 228 total views,  2 views today

Next Post

Işıkseren: “Edirne’ye yeni bir belediye Başkanı Lazım”

  CHP Belediye Başkan Aday Adayı Nurhan Işıkseren, düzenlediği basın toplantısında “iğneyi başkasına çuvaldızı kendimize batıralım” diyerek hem AKP’yi eleştirdi hem de Edirne’de yaşanan adaylık sürecine ilişkin özleştirmelerde bulundu. AKP’nin ortak akla dayalı değişimden ne anladığını tartışmaya bile gerek olmadığını, ülkeyi bu şekilde yöneten bir partinin yerel yönetimlerde başarılı olmasının […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp