MHP il başkanı’ndan açıklama

admin

MHP, Edirne 1. Sıra Milletvekili Adayı Gürsel Şimşek, İl Merkezinde bir basın toplantısı düzenledi. Basın toplantısına İkinci sıra Milletvekili Adayı Şennur Yıldırım, Üçüncü sıra Milletvekili Adayı, İl Başkan Hakan Özkan, Merkez İlçe Başkanı Murat Bayraktar ile partililer katıldı. Basın toplantısında sözlerine Edirne Belediye Bakanı Recep Gürkan’ın kendisine yönelik suçlamaları ile başlayan Şimşek; “ MHP’nin her tarafta seçim çalışmaları sürüyor bu konuda kararları Yüksek Seçim Kurulu belirliyor.

Buradan çıkan kararlar siyasi partiler ve il seçim kurullarına bildirilir, Bu konuda çıkan kararda siyasilerin propagandaları sırasında yaya ve taşıt trafiğini aksatmamak şartıyla önceden izin almaksızın stant açabileceklerini bu konuda çıkacak uyuşmazlıklarda ilçe seçim kurullarının yetkili olduğu belirtilmiştir.

gürsel şimşek basın açıklaması (2)

 

 

 

 

 

 

 

Siyasi partiler özgür iradeleri ile halkla buluşturmak için kampanyalarını sürdürüyorlar. Partimiz adayları da bu işi layığı ile yapıyor. Biz 10 marttan itibaren stantlarımızı ilimizin bütün ilçelerinde açarak faaliyetlerimizi sürdürüyoruz. 11 Martta Edirne Saraçlar Caddesinin Atatürk mozaiğinin önünde stant açtık. Burası yaya geçiş güzergahı değildir.

Biz YSK kararlarına uyduk. O gün Edirne Zabıta ekipleri arkadaşlarımızı rahatsız etmişler. Arkadaşlarımız YSK kararlarını hatırlatınca zabıtalar oradan ayrılmış. Başkan YSK kararını okumadı mı? Zabıtalar bir hafta sonra tekrar bizim standın yanına geldi.

Zabıtayı oraya bir hafta sonra gönderiyorsa gaflet içindedir. Zabıtanın böyle bir yetkisi yoktur. Başkan yetki gaspı yaparak, yapılan iş yanlışsa Seçim Kurulu adayı oradan uzaklaştır kararı verir. Belediye Başkanının böyle bir karar olmadığı halde bizi zabıta ile karşı karşıya getirmesi tehlikeli bir oyundur. Bu provokasyondur. Bir kavga ortamı yaratmaktır. Ben Zabıtalar geldiğinde Ben Belediye Başkanı Recep Gürkan’ı arayıp YSK kararı olduğunu  Zabıtaların müdahalesinin yanlış olduğunu söyledim. Olumlu cevap alamadım.  Bunun üzerine Evden standın kurulduğu alana geldik Zabıta ile Arkadaşlarımız arasında tartışma devam ediyordu. Gördüm ki kavganın ön hazılıkları oluşmuştu, bunun önlenmesi gerekir. Bizlerden seyyar satıcı gibi gitmemiz isteniyordu. Burada zabıta amirine ikinci sıra Milletvekili adayımız Şennur Yıldırım gerekeni söyledi, fakat dinletemedi. Her önüne gelen bana rest çekerse ben yarın halkı nasıl savunurum. O anda Emniyet Şube Müdürümüz geldi. Ve zabıta amirine siz yanlış yapıyor propagandasına engel oluyorsunuz dedi.

EDİRNELİ OLAN OLMAYAN AYRIMI OLAMAZ

Onun üzerine zabıta ekipleri ayrıldı. Belediye Başkanını telefonla aradım ulaşamadım.  Sen zabıtaları kurbanlık gibi oraya göndermişsin, bereket arkadaşlarımız soğukkanlı davrandı tahrike kapılmadı.

gürsel şimşek basın açıklaması (1)

 

 

 

 

 

 

 

Belediye Başkanı yaptığı konuşmada olayları çarpıtarak sunmuş. Farklı konuları gündeme getirmiş. Kendisi ile benim adaylığımı karşılaştırmış bu doğru değil elma ile armut karıştırılmamalı.  Belediye Başkanı Edirnelilik ayrımcılığı yapıyor. Orhan Beyin aldığı oylar kendisinin değil partimizin verdiği oylardır.  Recep Gürkan’ın aldığı oylar da partisine aittir.

RECEP GÜRKAN KAÇACAK BEN PEŞİNDEN GİDECEĞİM

Edirne kurtuluş günlerinde Edirneli olmayan Şükrü Paşa’ya dua ediliyor. Edirneli bürokratların büyük bölümü Edirneli değil.   7 Haziran seçimlerinde merkezde MHP oyları CHP’yi geçtiği zaman dört yıl süreyle Recep Gürkan kaçacak ben de onun peşinde koşacağım. Edirne sokaklarında geçit vermeyecek hale getireceğim” dedi.

Daha sonra soruları yanıtlayan Şimşek o tartışma sırasında işi Allaha havale ediyorum Allah belasını versin demişizdir. Bu da hakaret sayılmıyor. “ dedi.

 

 

 

 111 total views,  2 views today

Next Post

Şemsettin Emir Başbakanla görüştü müjdeli haberlerle döndü

AK Parti Edirne Milletvekili adayı Şemsettin Emir, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Ahmet Davutoğlu biraraya geldi. İstanbul Hisarüstü Metro hattı açılış törenine Başbakan Davutoğlu’nun özel davetlisi olarak katılan Emir, İstanbul’dan Edirne için güzel haberlerle döndü.                     Açılış sonrasında Başbakan Davutoğlu […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp