MHP Kadın Kolları’ndan Çocuk Esirgeme Kurumu’na Ziyaret

admin

Edirne Milliyetçi Hareket Partisi Kadın Kolları İl Başkanı Hatice Şimşek ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Çocuk Esirgeme Kurumu’nu ve 3 Çocuk Evi’ni ziyaret ederek kurumda kalan çocuklara Türk Bayrağı ve hediyeler dağıttı.

Başkan Hatice Şimşek, bir çocuğun en doğal yaşam çevresinin anne ve babasıyla birlikte aynı çatı altında yetişmesi olduğunu belirtti. Bunun her zaman mümkün olmadığını kaydeden Şimşek, “Hepimiz anneyiz. Çocuklarımız için her turlu fedakârlığı yapıyoruz. Sevgimizi şefkatimizi veriyoruz. Bir avuç sevgide çocuk esirgeme kurumundaki çocuklara versek nasıl olur diye düşünmemiz gerekir” dedi. Şimşek, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“Bu bayrak için, vatan için millet için hayırlı birer fert olmaları için onları sahipsiz bırakmamalıyız. Elinden tutan birer anne, birer baba, birer abi ve ablaları olmalıyız. Bu duygu ve düşünceler ile yaptığımız bu ziyaretin hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum. Ve annelere sesleniyorum. Yüreği geniş anneler. Her ilde bir çocuk yuvası var. Anne eli değmiş böreklerden, keklerden, kurabiyelerden yapalım. Ayda bir gün, bir çocuk yuvasına gidip orada bulunalım. Yetimlerin, öksüzlerin başını okşayalım. Bir avuç sevgi verelim. Bir kez de onlarla oynayalım.”

Başkan Şimşek ve MHP’li kadınlar daha sonra çocuklara Türk Bayrağı ile çeşitli oyuncaklar hediye etti.AW000915

 155 total views,  2 views today

Next Post

Serhat Koleji’nin Büyük Başarısı

Toprak Mahsulleri Ofisi Genel Müdürlüğü’nün Türkiye çapında düzenlediği “Ekmek İsrafının Önlenmesi” konulu ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerine yönelik resim ve kompozisyon yarışmasında Serhat Koleji öğrencileri Edirne genelinde neredeyse tüm dereceleri toplayarak finale kaldı. Kompozisyon alanında ilkokullar arasında Halil ESAT İl birincisi, Duru Nisa GÜNDÜZ İl ikincisi ve Begüm Kübra DAĞ […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp