MHP Merkez İlçe yönetimini seçti

admin

MHP Edirne Merkez İlçe seçimi gerçekleşti. Murat Bayraktar ve Ergun Dönmez’in aday olduğu seçime İl Başkanı Gürsel Şimşek,  Lalapaşa Belediye Başkanı Bülent Şahinşah,  Belediye ve il Genel Meclis Üyeleri, Edirne Belediye Başkan Adayı Orhan Çakırlar,  Kadın kolları Başkanı Hatice Şimşek, İl ve İlçe yöneticileri, İlçe Başkanları, Kadın ve Gençlik Kolları Üyeleri ile partililer katıldı.

MHP Merkez İlçe yönetimini seçti (4)

 

 

 

 

 

 

 

Merkez İlçe Başkanı Hakan Özkan’ın açış konuşmasının ardından Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunmasından sonra Divan oluşturuldu. Toplantıda konuşan İl Başkanı Şimşek konuklara hoş geldiniz sözlerinin ardından sözlerini şöyle sürdürdü; “ Ülkemiz sıkıntılı günler geçiriyor iktidar partisi ülkeyi içinden çıkılmaz sorunlar yumağına getirdi. Merkez İlçe seçimlerimiz haziranda yapılacak seçimlerde önemli etken olacaktır.  Yapılacak seçime mevcut iktidarın uzaklaştırılması gündeme gelecektir. Burada sağlanacak birlik ve beraberlik tüm teşkilatlarımıza yansıyacaktır. MHP seçim çalışmalarını kongrelerle beraber eş zamanlı olarak başlattı. Bu partimizin hem sahada hem salonlarda hem de meydanlarda olmasının gereğidir. 7 Haziranda yapılacak seçimlere daha iyi hazırlanmak amacıyla kongrelerimizi gerçekleştiriyoruz.  Seçim gününe kadar ülkemizin içinde bulunduğu durumu herkese anlatacağız. Bunu en işi şekilde anlatarak halkın oylarına talip olacağız. Bu seçim ülkenin geleceğini şekilleneceği bir seçim olacaktır. Halkımız yapılan seçimde yolsuzlukların yargılamasını yapacaktır. Bu yargılama ile bugünkü iktidar son bulacaktır. MHP bu süreçte hiçbir baskının altına girmemelidir. Siyasette temel unsur insandır. Bugün yapılacak seçim sonunda görevi üstlenecek arkadaşlarıma başarılar diliyorum.” Dedi. Parti Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin mesajını okudu.  Faaliyet raporunun okunmasından sonra Merkez ilçe Başkan adaylarından Ergun Dönmez göreve geldiği zaman yapacağı çalışmalar konusunda bilgi verdi. Genel kurulla birlikte Bugün Mekke’nin fethinin yıldönümü olduğunu partide görev yapanları itibarsızlaştırmak istenmesini ortadan kaldıracağız. Seçimlerde merkez ile taşra teşkilatı arasında kopukluk oldu. Bunu gidereceğiz mahalle ve köylerimizle bilgi iletişimi gerçekleştireceğiz. Üye sayılarımızı arttıracağız. Kendi içinde adalet sağlayamayan başkalarına adalet sağlayamaz. Adaylığımın delegelere ulaşılması engellendi. Burada seçilsem de seçilmesem de partimle gönül bağım devam edecek bazıları kendisini genel merkez adayı bizi de karşı olarak lanse etmek isteyenleri kınıyorum. Bizler her zaman genel merkez doğrultusunda siyaset yapmak zorundayız. ” dedi.

MHP Merkez İlçe yönetimini seçti (5)

 

 

 

 

 

 

 

Daha sonra konuşan Genel Başkan Aday Adayı Murat Bayraktar. Bugüne kadar görevlerimde sizlerden destek aldım bugün de desteğinizi istiyorum. Görev alırsam Başbuğ Türkeş’in izinden ayrılmayacağım. Partimiz Türk Milliyetçiliğine sıkı bağlı bir harekettir. Partimiz son seçimlerde yüksen ivme yakaları son mahalli seçimde %19.5 oy aldık. Haziran ayında daha başarılı olacağız. Hakan arkadaşımızdan devralmağımız bayrağı daha yükseklere taşıyacağız. Sizlerden partimizin gençlere oy vermenizi istiyorum ” dedi.

MHP Merkez İlçe yönetimini seçti (6)

 

 

 

 

 

 

 

Daha sonra partide emeği geçenlere plaket verildi.

Seçimin sonunda rakibinin 57 Oyuna Karşılık 292 Oy Alan Murat Bayraktar Merkez İlçe Başkanı Oldu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 210 total views,  2 views today

Next Post

Gürkan halka hesap verdi

Edirne  Belediye Başkanı  göreve geldiğinden bu yana ikincisi gerçekleşen “Halka Hesap Verme” gününde bir kez daha Edirnelilerle buluştu. Recep Gürkan   belediye  bütçesinin   2006 yılından kendisinin göreve gelinceye kadar zarar ettiğini kendi döneminde  ilk kez kara geçtiğini  kaydederek, “Görevi devraldığımızda  bütçe disiplinine  ve tasarrufa çok önem verdik,  belediyenin  parası  […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp