MHP Milletvekili aday Tanıtım Töreni gerçekleşti.

admin

24 Haziran’da yapılacak olan erken seçimde Siyasi partiler çalışmalarına aralıksız bir şekilde devam ediyor. Milletvekili adaylarını belirlenmesinden sonra seçime Cumhur İttifakı adı altında AK Parti ile giren ve Cumhurbaşkanlığı seçiminde AK Parti Genel Başkanı ve mevcut Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı destekleyeceğini ilan eden MHP, Edirne’de de seçim çalışmalarını hızlı bir şekilde sürdürüyor.

MHP Edirne Teşkilatı Margi otelde düzenlediği törende Milletvekili Adaylarını basına ve kamuoyuna tanıttı. Düzenlenen törene MHP Eski Milletvekili Cemalettin Uslu, MHP’li Belediye Başkanı Bülent Şahinşah,Milletvekili Adayları, İl Başkanı ve İl yönetimi, İl Genel Meclis Üyeleri, Belediye Meclis Üyeleri, Merkez İlçe teşkilatı, Kadın Kolları ile birlikte çok sayıda partili katıldı.

 

 

 

İl Sekreteri Zakir Tercan; “En az 1 milletvekili çıkaracağımızdan hiç şüphe yoktur”

Yoğun katılımın olduğu Aday Tanıtım töreninde açılış konuşmasını İl Sekreteri Zakir Tercan yaptı. Tercan konuşmasında; “Kim ne söylerse söylesin, kim ne konuşursa konuşsun, kim ne düşünürse düşünsün. MHP mensupları 24 Haziran’da yapmış oldukları büyük mücadele çalışmaları ile inşallah en az bir milletvekili çıkaracağımızdan hiç şüphe yoktur. Edirne’de de gereken başarıyı yakalayıp T.B.M.M.’ne inşallah milletvekili göndereceğiz. Buradan bunun sözünü veriyoruz” dedi.

İl Başkanı Ferhatoğlu; “MHP’nin önce ülkesi için her şeyi yapacağını tüm milletimiz bilmelidir”

MHP, Cumhur ittifakının ana aktörlerinden biri olarak seçime gireceğini belirten MHP Edirne İl Başkanı Av. Süleyman Ferhatoğlu; “İl sloganımız sizinde bildiğiniz gibi Cumhur ittifakı, Millet aklı sloganıyla Allahın izniyle bu yola çıktık ve bu yolda sizlerin ve hepimizin desteğiyle başarıyı elde edeceğiz. Ben buradan sizden özellikle herkesle görüşmenizi, insanlara kendimizi anlatmanızı,

Cumhur ittifakını ve kurulma amacını çok iyi bir şekilde anlatmanızı istirham ediyorum. MHP’nin önce ülkesi için her şeyi yapacağını tüm milletimiz bilmelidir. Önümüzdeki, 27. Dönem’de MHP’nin Mecliste siyasal ve sayısal olarak mecliste çoğunluğu sağlamsı olacaktır. Daha çok milletvekili çıkarıp daha fazla güçlü olmamız lazım. Bakın Türkiye çok önemli bir süreçten geçiyor. Bu süreçte daha dikkatli olup daha çok ve daha iyi çalışacağız.” Dedi.

 

1.Sıra Adayı Hakan Özkan; “29 yıldır MHP’nin her kademesinde görev yaptım”

Daha sonra Milletvekili Aday tanıtım törenine geçildi. İlk olarak kürsüye MHP Edirne Milletvekili 1.sıra Adayı Hakan Özkan davet edildi. Özkan konuşmasında; “Bildiğiniz gibi 26 Ağustos’ta grup toplantısında “seçim yapalım” çağırısı ile başlayan süreç, 1 gün sonra Sayın Cumhurbaşkanı ile yapmış oldukları istişarede seçim tarihi 24 Haziran olarak belirlendi. Bu süreçten sonra MHP olarak seçim çalışmalarına vakit kaybetmeden başladık. Ben 29 yıldır MHP’nin her kademesinde görev yapmış bir kardeşiniz olarak bugün karşınızda Milletvekili 1. Sıra adayı olarak bulunuyorum. 2 dönem il başkanlığı, 2 dönem Merkez ilçe başkanlığı, 2 dönem Merkez ilçe Başkan vekilliği, 1 dönem Merkez İlçe Yönetim Kurulu Üyeliği, 10 yıl da Ülkü Ocaklarında yöneticilik yapmış birisi olarak bugün Edirne’mize milletvekili olarak hizmet etmek arzusundayım. Edirne’mizin sıkıntıları ve sorunları çok fazla. Bizde bunları Ankara’da dile getirmek için çalışacağız.” Dedi.

   

2.Sıra Adayı Erkan GEGE; “Trakya’nın Ankara’da kendisini anlatmakta eksiği var”

Daha sonra konuşan 2.sıra Adayı Erkan Gege; “15 Ocak 1975 Keşan doğumluyum. Mensubiyetimden keyif ve onur duyduğum teşkilatımıza 1990 yılında Ocak teşkilatına girerek tanıştık. O günden bu yana fikrimizde maneviyatımızda bir kırıklık olmadan 2006 yılında MHP Keşan İlçe yönetiminde görev yaptım. 2009 yılında Mahalli İdareler seçiminde Belediye Meclis üyeliğine layık görülerek 5 sene tecrübe edindik. 2014 yılında Genel Merkezimizin atamasıyla İlçe Başkanlığına getirildim. 3 dönemdir İlçe Başkanlığı yapmakta iken 24 Haziran erken seçimleri nedeniyle Aday Adaylık Başvurusu yaparak bugün burada 2. Sıra Adayı olarak bulunmaktan onur ve mutluluk duyuyorum. Siyaset bir tecrübe ve yaşam biçimidir. “Biz önce mevzu vatansa gerisi tefaurattır.” Diyen bir teşkilatın mensubu olmaktan, şükranla milletle her yerde anlımız açık bir şekilde gezmekten gayet mutlu ve huzurluyuz. Trakya’nın Ankara’da kendisini izah etmekte maalesef eksiği var. İnşallah biz bunu gidereceğiz.” dedi.  

3.Sıra Adayı Dr. Hasan ULUTÜRK; “MHP’nin her zaman büyük bir mensubu olarak kendimi hissettim”

1985 Temmuzda Gürcistan’da Eski Türk topraklarında doğduğunu ifade eden Ulutürk; “ Kafkasya’da 1990’larda çok değişik bir süreç yaşanmıştı. O dönemde Türk Dünyası ile ilgilenen tek bir parti vardı. O da MHP’ydi. Böyle bir süreçte ben MHP’ye gönül verdim. O dönemden bu döneme tıp camiasında olmama rağmen MHP ile hep iç içe oldum. 2007’de İstanbul’a geldiğim zaman ilk önce Türk Araştırma Vakfında Turhan Yazgan hocamızı ziyaret etmiştim. Ben Türkiye sınırları dışında doğdum büyüdüm ve Türkiye’ye geldikten sonra MHP’nin her zaman büyük bir mensubu olarak kendimi hissettim. Bir doktor olarak bu dönemde de milletvekilliği aday adaylığına başvurma gereği duydum” dedi.

4.Sıra Adayı Taner ALBAYRAK; “En doğru Lider Dr. Devlet Bahçeli’dir”

10 Kasım 1982 doğumlu, evli ve 2 çocuk babası olan Taner Albayrak konuşmasında “Ülkücü Türk Milliyetçileri olarak biz bugün aday adaylığı başvurumuzu yaptık. Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli beyin takdirleri ile listeye girmiş bulunmaktayız. Albayrak yapı şirketimizde ticari faaliyetlerimizi sürdürüyoruz. Edirne için bizim sözümüz var. MHP olarak Edirne için ne yapabiliriz?, bunun çabasını gözetiyoruz. Ülkü ocakları İl Başkanlığı görevi yaptım. 6 yıl İl ikinci başkanlığı görevinde bulundum. Ülkemizin son süreçte geldiği bir nokta küreselleşme olgusu bütün Dünya’yı kapsamış durumdadır. Bu küreselleşme ve emperyalist sistemin bize baskılarıyla güney sınırlarımızın altında tehditler oluşmaktaydı ve bu sürece göre liderimiz Sayın Dr. Devlet Bahçeli, seçimleri öne almasıyla birlikte bu süreç başlamıştır. 15 Temmuz Darbe girişiminde MHP’nin bu ülkenin varoluş sebebi olduğunu bütün halkımız görmekte ve 15 Temmuz darbe girişiminden sonra Türkiye Cumhuriyeti devletinde yaşayan vatandaşlarımız MHP’nin bu ülke için kurulmuş bir parti olduğunu artık anlamış bulunmaktadır.” Dedi.  Toplantı Adayların basına verdiği birlik ve beraberlik mesajı pozlarıyla sona erdi.

 118 total views,  2 views today

Next Post

AK Parti Edirne Milletvekili Adayları Ankara’da

24 Haziran seçimlerine kısa bir zaman kala AK Parti Milletvekili Adayları Fatma Aksal, İlyas Akmeşe, Erdem Güyümgüler, Burak Cambaz ve AK Parti Edirne İl Başkanı Nesim İba Ankara’da Ankara Spor Salonu’nda düzenlenen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla gerçekleşen “Seçim Beyannamesi ve Aday Tanıtım Toplantısı”na katıldılar. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Vakit […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp